Maciej Lampe blisko double-double! FC Barcelona bliżej Final Four

FC Barcelona pokonała Olympiakos Pireus 73:57 i prowadzi 1-0 w fazie play-off Euroligi. Maciej Lampe rozegrał dobre spotkanie, notując osiem punktów i dziewięć zbiórek.

Jacek Konsek

Maciej Lampe przebywał na parkiecie ponad 22 minuty. W tym czasie trafił dwa z sześciu rzutów z gry oraz wszystkie cztery rzuty wolne. Dało to w sumie osiem punktów, do których nasz rodak dopisał dziewięć zbiórek, najwięcej w całym zespole. Łodzianin rozdał też dwie asysty i dwukrotnie przechwytywał piłkę.

FC Barcelona po udanym początku meczu (20:8 w pierwszej kwarcie) pewnie pokonała Olympiakos i prowadzi w serii 1-0. Juan Carlos Navarro i Bostjan Nachbar wywalczyli po 10 punktów dla hiszpańskiej ekipy. W greckim zespole zawiódł gwiazdor Vassilis Spanoulis, który zdobył tylko punkt.

Drugi mecz w piątek, ponownie w Barcelonie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Czy FC Barcelona awansuje do Final Four Euroligi?