18 punktów Zyskowskiego juniora w ostatnim dniu Campu

Jarosław Zyskowski junior zakończył udział w rozgrywkach Ligi Letniej w Rzymie. Polak zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Mateusz Zborowski
W ostatnim dniu rzymskiej Ligi Letniej drużyna z Jarosławem Zyskowskim juniorem w składzie mierzyła się z reprezentacją Włoch "B". Mecz zakończył się wynikiem 79:66 dla włoskiej kadry, ale przerwano go na 2 minuty przed końcem, bo poważnego urazu nabawił się jeden z zawodników.
"Zyzio" zaczął mecz od dwóch indywidualnych akcji, po których był faulowany i skutecznie egzekwował wolne. W pierwszej połowie dorzucił jeszcze dwa oczka wejście pod kosz.

W drugiej Polak rozkręcił się na dobre. Mimo, że koledzy z drużyny rzadko decydowali się na podania wybierając solowe akcje to Zyskowski znajdował sobie pozycje do rzutu i trafiał. W całym meczu nie wpadł mu tylko jeden rzut z dystansu.

Zawody zakończył z dorobkiem 18 punktów (3/3 za 2, 2/3 za 3 i 6/6 za 1), 4 zbiórek i 2 asyst. Miał najwyższy wskaźnik eval w swojej drużynie 24.

W całym Campie Zyskowski junior zgromadził 70 punktów w czterech meczach co daje średnią na poziomie 17,5. Trzeba przyznać, że grał na bardzo wysokiej skuteczności i nie forsował rzutów pod siebie czego nie można już powiedzieć o jego partnerach z zespołu. Ogólnie zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.