U16: Słowacy pokonani

W piątek w Bułgarii młodzi Polacy podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B pokonali swojego drugiego rywala w fazie grupowej.

Stanisław Grabowski
Pierwsza kwarta drugiego pojedynku podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii była dla nas nieudana. Później jednak podopieczni trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica zaczęli sukcesywnie odrabiać dystans. W tym przypominało to czwartkowy pojedynek z Rumunią. Tyle, że tam Polacy po przerwie wyszli na prowadzenie, a ze Słowacją już do przerwy (35:30). Świetna trzecia kwarta (26:12) rozstrzygnęła sprawę zwycięstwa, a jedyną niewiadomą były rozmiary naszego zwycięstwa. Ostatecznie młodzi Polacy wygrali wysoko 79:51. Najskuteczniejszy w naszej reprezentacji był zawodnik Kacper Mąkowski, autor 20 oczek (plus 6 zbiórek). 11 punktów i 8 zbiórek dodał Łukasz Kolenda, a jedno oczko mniej i tyle samo desek center Adrian Bogucki. Natomiast Dominik Wilczek do 10 punktów dołożył 5 asyst.
W sobotę naszym rywalem w grupie A o godzinie 12.45 będą Duńczycy.

Polska - Słowacja 79:51 (10:19, 25:11, 26:12, 18:9)

Polska: Mąkowski 20, Kolenda 11 (8 zb), Bogucki 10 (8 zb), Wilczek 10 (5 as), Pluta 8, Gołek 7, Chrabota 6, Sączewski 4, Sz.Wójcik 3, Zagórski 0, Nowakowski 0, J.Wójcik 0.

U16: Premierowe zwycięstwo Polaków