U18: Polki bliżej utrzymania

Po piątkowej porażce w sobotę nasze juniorki odniosły cenne zwycięstwo podczas mistrzostw Europy do lat 18 dywizji A w Słowenii.

Stanisław Grabowski
Po piątkowej porażce z Izraelem 44:56 nasze panie musiały pokonać Estonki, aby zachować szanse na byt w elicie w przyszłym roku. Początek spotkania był jeszcze dość wyrównany, z małym wskazaniem na Polki (22:16). Jednak dobra druga kwarta (17:12) podopiecznych Adama Ziemińskiego, Rafała Czyszpaka i Piotra Rozwadowskiego pozwoliła dość spokojnie kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Po przerwie nasze zawodniczki znów powiększyły przewagę i dopiero w ostatniej odsłonie pozwoliły na coś rywalkom. Ostatecznie Polki wygrały 67:47. Najskuteczniejsza w naszych szeregach była Julia Niemojewska, autorka 14 punktów i 4 asyst. 13 oczek dołożyła natomiast Natalia Gwizdała.
W niedzielę o godzinie 16.00 naszymi rywalkami w meczu, którego stawką jest utrzymanie w dywizji A będą Węgierki.

Estonia - Polska 47:67 (16:22, 12:17, 7:11, 12:17)

Polska: Niemojewska 14, Gwizdała 13, Papiernik 12, Niedźwiedzka 11, Parzeńska 6, Szloser 5, Darnikowska 3, Puc 2, Stawińska 1, Podkańska 0.