U16: Trzecie zwycięstwo. Duńczycy za słabi

W sobotę podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii młodzi Polacy odnieśli już trzecie kolejne zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Reprezentacja Polski U16 ewidentnie łapie co raz wyższą dyspozycję. W pierwszym pojedynku podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B męczyli się oni do przerwy z Rumunią, w drugim przez 10 minut ze Słowacją. Natomiast w sobotę podopieczni trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica zaczęli bardzo mocno od samego początku, stąd prowadzenie po pierwszej kwarcie 22:13, a po drugiej już 52:29. Druga połowa to pełna kontrola boiskowych poczynań przez naszych młodych graczy. Ostatecznie pokonaliśmy Danię 81:62. Najskuteczniejszy w naszej reprezentacji był zawodnik WKS Śląska Wrocław Dominik Wilczek, autor 19 punktów, 9 zbiórek i 3 asyst.
W niedzielę naszym rywalem w grupie A o godzinie 17.15 będą gospodarze mistrzostw, Bułgarzy.

Polska - Dania 81:62 (22:13, 30:16, 13:16, 16:17)

Polska: Wilczek 19 (9 zb), Bogucki 10 (8 zb), Pluta 10, S.Wójcik 7, Chrabota 7, Gołek 7, Sączewski 6, Mąkowski 6, Nowakowski 4, Kolenda 3 (8 zb), Zagórski 2, J.Wójcik 0.

U16: Słowacy pokonani