Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

II liga: Znamy podział grup

We wtorek poznaliśmy podział w II lidze koszykarzy. W sezonie 2015/2016 rozgrywki te będą rozgrywane w czterech grupach, bowiem w rozgrywkach weźmie udział aż 48 ekip.
Stanisław Grabowski
Stanisław Grabowski

Oficjalny podział na grupy w sezonie 2015/2016:

Grupa A

AZS UMK Consus PBDI Toruń
Asseco II Gdynia
Politechnika Gdańska
Trefl II Sopot
SMS PZKosz Władysławowo
MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg
KS Basket Piła
Itago Gdynia
Domino Inowrocław
KS Jedynka Pelplin
AZS II Koszalin
TKM Włocławek

Grupa B

KS Księżak Łowicz
MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl
AZS UMCS Lublin
AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź
Polonia Warszawa
Sokół Ostrów Mazowiecka
ZKS Stal Stalowa Wola
KS Rosa Sport Radom
BKS Tur Bielsk Podlaski
KS Shmoolky Warszawa
Fundacja Nasza Warszawa
MKS Start SA Lublin


Grupa C

Zagłębie Sosnowiec
AGH Kraków
TS Wisła Kraków
KK Polonia Bytom
AZS AWF Mickiewicz Romus II Katowice
Alba Chorzów
MCKiS Jaworzno
KS Pogoń Ruda Śląska
AZS Politechnika Częstochowska
MKS II Dąbrowa Górnicza
KS MOSiR Cieszyn
KŚ AZS Gliwice

Grupa D

AZS Politechnika Poznań
Górnik Trans.eu Wałbrzych
Muszkieterowie Nowa Sól
WKK Wrocław
MKS Sokół Marbo Międzychód
Jamalex Polonia 1912 Leszno
KS Sudety Jelenia Góra
RKKS Rawia Rawag Rawicz
MKK Gniezno
KK Oleśnica
Röben Gimbasket Wrocław
MKS Otmuchów

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach:
1. Etap
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-12 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - o utrzymanie.
2. Etap
I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy

Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
II runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - B4/B5
para 2: B1/B8 - C4/C5
para 3: C1/C8 - D4/D5
para 4: D1/D8 - A4/A5
para 5: A2/A7 - D3/D6
para 6: B2/B7 - A3/A6
para 7: C2/C7 - B3/B6
para 8: D2/D7 - C3/C6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w IV rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)
V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

2. Etap - O utrzymanie
Drużyny rozgrywają mecze systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup, w których rywalizowały w Etapie 1. Do klasyfikacji zalicza się wszystkie mecze z Etapu 1.
Drużyny, które zajmą 11. i 12. miejsca w grupach tracą prawo gry w 2 Lidze Mężczyzn.
Rywalizacja na tym etapie może zostać anulowana, jeśli drużyny tracące prawo gry w lidze są już znane po 1 Etapie. Rywalizacja na tym etapie może zostać przerwana po 3. kolejce w przypadku wyłonienia do tego momentu drużyn tracących prawo gry w lidze.

Kto awansuje do I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzkosz.pl

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×