U16: Wygrana z Holandią. Półfinał coraz bliżej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Koszykówka
Koszykówka

W środę podczas mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B w Bułgarii młodzi Polacy odnieśli już szóste kolejne zwycięstwo, tym razem pierwsze w drugiej rundzie.

W tym artykule dowiesz się o:

Środowe spotkanie było bardzo ważne, gdyż mogło zapewnić naszym graczom półfinał. Polacy do przerwy prowadzili, jednak nie był to spacer. Holandia walczyła bardzo dzielnie i choć po dwudziestu minutach wynik brzmiał 30:26 dla nas, to po trzeciej kwarcie było 38:37 dla naszych rywali. Ostatnia ćwiartka to świetna defensywa podopiecznych trenerów Marcina Klozińskiego, Jerzego Szambelana i Romana Prawica (tylko 9 straconych punktów) i ostatecznie wywalczone zwycięstwo 55:47. Najskuteczniejszy w naszej ekipie był Kacper Mąkowski, autor 14 oczek. 11 punktów i 7 zbiórek dodał Dominik Wilczek, a Karol Nowakowski dołożył 10 oczek i 8 desek. [ad=rectangle] W czwartek o godzinie 19.30 Polacy zagrają ze Słowenią. Nasi młodzi mogą przegrać nawet 15 punktami ten pojedynek, a i tak wyjdą z pierwszego miejsca do półfinału. Spowodowane jest to wygraną Słowaków nad Słoweńcami 72:68. Polacy pokonali swoich sąsiadów różnicą aż 28 oczek.

Polska - Holandia 55:47 (12:11, 18:15, 7:12, 18:9)

Polska: Mąkowski 14, Wilczek 11 (7 zb), Nowakowski 10 (8 zb), S.Wójcik 7, Kolenda 7, Sączewski 2, Chrabota 2, Bogucki 2, Gołek 0, Pluta 0, Zagórski 0.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty