Teodor Mollov nowym trenerem kadry kobiet!

Teodor Mollov, 67-letni bułgarski trener, został nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski kobiet. Pierwsze zgrupowanie kadry odbędzie się pod koniec września.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

W połowie czerwca działacze Polskiego Związku Koszykówki zrezygnowali z usług Jacka Winnickiego. Reprezentacja kobiet pod jego wodzą zanotowała fatalny występ w mistrzostwach Europy. Kadra nie wygrała ani jednego spotkania, przegrywając z Turcją, Grecją, Białorusią i Włochami. Winnicki z kadrą pracował przez cztery lata.

Przedstawiciele federacji zdecydowali się, że nowy szkoleniowiec będzie wybrany formą konkursową. Ostatecznie zdecydowano się na osobę Teodora Mołłowa.

Jest on dobrze znany polskim kibicom. 67-letni bułgarski trener w przeszłości pracował m.in. z męskim zespołami w Wałbrzychu, Bytomiu, czy Przemyślu, a w latach 80-tych także z reprezentacją Bułgarii. Obecnie jest pierwszym trenerem w ekipie MKK Siedlce, występującej w Tauron Basket Lidze Kobiet.

Trener Mollov z reprezentacją Polski spotka się po raz pierwszy już pod koniec września. Wtedy zarządzona zostanie krótka przerwa w rozgrywkach TBLK.

Czy Teodor Mołłow to dobry wybór działaczy PZKosza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×