Memoriał Romana Wysockiego: AZS Koszalin ma patent na prestiżowy turniej

AZS Koszalin pewnie pokonał Polpharmę Starogard Gdański i trzeci raz z rzędu zwyciężył w Memoriale Romana Wysockiego. W meczu o trzecie miejsce King Wilki Morskie Szczecin rozgromiły Spójnię Stargard Szczeciński 107:66.

Patryk Neumann

W tradycyjnych zawodach, które odbyły się już po raz szósty biorą udział czołowe drużyny z województwa zachodniopomorskiego. Od dwóch lat gra także Polpharma Starogard Gdański. Trzeci kolejny sukces w turnieju odniósł AZS Koszalin. Akademicy tryumfowali już w Kołobrzegu i Szczecinie a w sobotę okazali się najlepsi w Stargardzie Szczecińskim.

W finale koszykarze z Koszalina byli niesieni żywiołowym dopingiem grupy swoich fanów. Choć Polpharma Starogard Gdański prowadziła w pierwszych minutach 6:2 to w kolejnych fragmentach była bez szans. AZS rozegrał bardzo dobre spotkanie i przez trzy kwarty utrzymał wysoką intensywność. Agresywna obrona oraz szybkie przejście do ataku zapewniło podopiecznym Davida Dedka przekonujące zwycięstwo.

MVP spotkania oraz całego turnieju został Artur Mielczarek, który w sobotę rzucił 13 punktów. Trzy oczka więcej uzbierał Devon Austin. Warta zaznaczenia jest jednak wysoka dyspozycja 19-letniego Igora Wadowskiego. Rzucający znakomicie radził sobie w ataku i zdobył 12 punktów. Już w pierwszej kwarcie złapał cztery przewinienia, lecz zdołał utrzymać się w grze na kolejne odsłony. Dla Polpharmy 13 oczek zdobył Marcin Flieger a pod koszem w drugiej połowie dobrze poradził sobie autor 12 punktów, Tomasz Wojdyła.

Żadnych emocji nie było w rywalizacji o trzecie miejsce. Od początku do końca King Wilki Morskie Szczecin nie pozostawiły złudzeń miejscowej Spójni. Goście zagrali skutecznie i w drugiej połowie przy wysokim prowadzeniu pozwolili sobie na efektowne akcje. Uros Nikolić uzyskał 18 punktów i 11 zbiórek a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Franka Gainesa. Stargardzianie byli bezradni wobec tak grającego rywala. Sami rozgrywali już trzeci mecz w tygodniu z przedstawicielem Tauron Basket Ligi i nie dali rady nawiązać walki. Mieli jedynie kilka zrywów, lecz szczecińscy koszykarze szybko studzili ich zapał. Double-double osiągnął Karol Pytyś - 11 punktów i 12 zbiórek a 14 oczek dodał Damian Pieloch.

Wyniki II dnia Memoriału Romana Wysockiego:
Finał

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 74:62 (25:18, 16:10, 23:18, 10:16)

AZS: Austin 16, Mielczarek 13, Wadowski 12, Witliński 10, Brown 9, Dąbrowski 5, Dymała 5, Kucharek 2, Łukasiak 2.

Polpharma: Flieger 13, Wojdyła 12, Hicks 8, Kobus 7, Tiller 6, Brown 4, Grujić 4, Szymański 4, Długosz 2, Renkiel 2, Diduszko 0.

Mecz o trzecie miejsce

Spójnia Stargard Szczeciński - King Wilki Morskie Szczecin 66: 107 (8:23, 18:29, 14:33, 26:22)

Spójnia: Pieloch 14, Pytyś 11, Koziorowicz 10, Raczyński 9, Wróblewski 7, Stachowiak 6, Bodych 4, Pacocha 3, Berdzik 2.

King Wilki Morskie: Nikolić 18, Gaines 17, Kikowski 15, Leończyk 11, Lucious 11, Aiken 10, Majcherek 9, Marcin Nowakowski 6, Majewski 4, Garbacz 3, Wróbel 3.