Cavs stracili gracza na trzy miesiące

Do rozpoczęcia sezonu NBA pozostał jeszcze miesiąc, ale pech już dopadł Cleveland Cavaliers. Iman Shumpert kontuzjował nadgarstek i czeka go około trzy miesiące przerwy.

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark

Cleveland Cavaliers zakończyli poprzedni sezon porażką w finałach z Golden State Warriors, a wpłynął na to przede wszystkim fakt, że ekipa ze wschodu musiała radzić sobie bez kilku kontuzjowanych graczy. Rozgrywki 2015/16 jeszcze się nie rozpoczęły, a pech nadal nie opuszcza zespołu.

Iman Shumpert uszkodził nadgarstek na tyle poważnie, że w środę przejdzie operacje, a jego przerwa potrwa od 12 do 14 tygodni. Generalny menadżer Cavs, David Griffin, poinformował, że 25-latek doznał urazu podczas treningu, w trakcie którego niefortunnie uderzył dłonią w obręcz.

To nie tylko kontynuacja niepomyślnych wydarzeń w Ohio. Sam Shumpert ma na swoim koncie już kilka urazów, które wymuszały na nim przerwę od koszykówki. W zeszłym sezonie regularnym rozegrał 62 mecze, ale musiał zmagać się z kontuzją ramienia oraz pachwiny.

Dla Shumperta będzie to piąty sezon na parkietach NBA. Do tej pory tylko w dwóch przekroczył 60 rozegranych spotkań. W lipcu Iman podpisał nowy kontrakt z Cavaliers, na mocy którego za kolejne cztery lata zarobi 40 milionów dolarów.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×