Po ostatnim meczu w Krakowie KK Polonia Bytom zajmuje pierwsze miejsce w tabeli

W meczu szóstej kolejki podopieczni Radosława Kucińskiego i Mariusza Bacika pokonali na wyjeździe dotychczasowego lidera II ligi – zespół AGH Kraków 79:77. Dzięki wygranej to Poloniści są liderem tabeli grupy C i jako jedyni pozostają bez porażki.

Przemysław Zbróg

Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:18. Kolejne części spotkania należały już jednak do bytomian, którzy po trzech kwartach przegrywali już tylko jednym punktem.

W ostatniej kwarcie bytomianie najpierw doprowadzili do remisu, a później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca. Tym samym niebiesko-czerwoni odnieśli już szóste zwycięstwo z rzędu i są jedyną niepokonaną drużyną w grupie C II ligi. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie a obie ekipy pokazały wypełnionej po brzegi hali w Krakowie wyjątkowe widowisko.

Po 6. kolejkach niebiesko-czerwoni mają 12. punktów. Kolejne spotkanie bytomianie rozegrają 15 listopada na wyjeździe z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza S.A. II, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

AZS AGH Kraków - KK Polonia Bytom 77:79 (25:18, 21:25, 17:19, 14:17)

Punkty dla KK Polonia Bytom: E. Podkowiński 25 (1), G. Zadęcki 18 (3), T. Gembus 10 (2), M. Moralewicz 8 (11as), R. Sebrala 8 (2), P. Wołk-Jankowski 6, Ł. Bąk 4, P. Jurczyński 0