Koszykarze Polonii Bytom nie zwalniają tempa, kolejny mecz okazał się wygraną

Podopieczni Radosława Kucińskiego i Mariusza Bacika, koszykarze Polonii Bytom nie zwalniają tempa. W niedzielę, 15 listopada pokonali na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 90:62, dzięki czemu nadal są jedynym niepokonanym zespołem w grupie C II ligi.

Przemysław Zbróg
/ Anna Mach

Pierwsze dwie kwarty niedzielnego meczu były bardzo wyrównane. Gospodarze prowadzili nawet w spotkaniu, a po pierwszej połowie był wynik remisowy 44:44. Decydująca o losach pojedynku okazała się trzecia kwarta, którą bytomianie wygrali 25:7. Różnica osiemnastu punktów spowodowała, że Poloniści w ostatniej części meczu mogli być już pewni zwycięstwa, tym bardziej, że z każdą minutą powiększali przewagę, ostatecznie wygrywając 90:62.

Punkty dla KK Polonia Bytom zdobyli: E. Podkowiński 23, R. Sebrala 21 (2), T. Gembus 15, G. Zadęcki 6, Ł. Bąk 5, P. Jurczyński 5 (1), M. Moralewicz 5, W. Szpyrka 4, P. Wołk-Jankowski 2, K. Szmidt 2, J. Chorążak 2

Było to już siódme z rzędu zwycięstwo niebiesko-czerwonych. Po siedmiu kolejkach koszykarze mają 14 punktów. Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe 21 listopada Zagłębie Sosnowiec.