BM Slam Stal znów wygrała! Wzmocniony beniaminek odprawił Polpharmę!

Beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego od początku sezonu nie zamierza się tylko z boku przyglądać, jak rywalizują pozostałe drużyny w TBL. BM Slam Stal w sobotę sięgnęła już po swój piąty triumf! Tym razem z siłą beniaminka zapoznała się Polpharma.

Krzysztof Kaczmarczyk

5 wygranych na 10 rozegranych meczów na parkietach TBL przed sezonem w Ostrowie Wielkopolskim braliby chyba w ciemno. Sobotni triumf beniaminka rodził się co prawda w bólach, jednak BM Slam Stal wygrała jak najbardziej zasłużenie, a swój duży udział w tym miał debiutujący Hristo Nikolov.

Pierwsze minuty spotkania należały do przyjezdnych. To oni prowadzili przez całą pierwszą kwartę, gdyż gospodarze nie potrafili znaleźć swojego rytmu gry. Druga ćwiartka pokazała natomiast dwie rzeczy. Pierwszą było potwierdzenie, że zakontraktowanie Nikolova było dobrym posunięciem (8 punktów w tej kwarcie). Drugie, że Polpharma przyjechała po wygraną.

Przyjezdni w na minutę przed końcem pierwszej połowy mieli dziewięć punktów zaliczki i jeszcze przed końcową syreną tej części meczu niemal całą tą przewagę roztrwonili. Wydaje się, że właśnie to był kluczowy moment do tego, co wydarzyło się w późniejszym czasie.

Po przerwie gospodarze wrócili do gry niesamowicie zmotywowani, a najbardziej sportową złość widać było u Marcina Sroki , który po pierwszej połowie nie miał na swoim koncie nawet punktu, a mecz zakończył jako najskuteczniejszy zawodnik BM Slam Stali! To właśnie po jego trójce beniaminek wyszedł po raz pierwszy w meczu na prowadzenie i zaczął budować swoją przewagę.

Polpharma z biegiem czasu traciła dystans do ostrowian, którzy osiągnęli nawet dwucyfrową przewagę. Jak natchniony punktował Sroka, a nad wszystkim czuwał Curtis Millage. To wszystko sprawiło, że BM Slam Stal wygrała ostatecznie 75:67.

Sztab szkoleniowy ostrowskiego zespołu cieszyć musi na pewno debiut Nikolova oraz dobry występ będącego ostatnio w dołku Deshawna Delaney'a. Polpharma z kolei przegrała dziewiąty mecz w rozgrywkach i nie pomogła nawet zmiana trenera.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 75:67 (12:14, 19:19, 23:14, 21:20)

BM Slam Stal: Sroka 15, Nikolov 14, Millage 14, Delaney 12, Ochońko 7, Suliński 6, Wangmene 4, Kaczmarczyk 3, Żurawski 0, Zębski 0.

Polpharma: Flieger 15, Kinloch 15 (12 zb), Hicks 13, Diduszko 7 (10 zb), Wojdyła 7, Mirković 4, Dee 4, Tiller 2, Szymański 0, Renkiel 0.