Stalówka pozbawiona kibiców przegrała w Słupsku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski /
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski /

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk szybko wrócili na zwycięską ścieżkę. Zawodnicy Donaldasa Kairysa wygrali przed własną publicznością ze Stalówką. W pewnym momencie mecz został przerwany, a kibice gości wyproszeni z hali.

Co za emocje w Słupsku! Już w pierwszej kwarcie zakotłowało się na parkiecie. Wszystko za sprawą Kameruńczyka Alexisa Wangmene. 26-letni środkowy po udanej akcji gospodarzy uderzył z łokcia Jarosława Mokrosa, który padł na boisko. Sędziowie nie mieli wątpliwości - wyrzucili gracza Stali z boiska za niesportowe zachowanie.

To nie był jednak koniec. Nie wytrzymali też kibice z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy agresywnie zareagowali na zmianę decyzji arbitrów. Przyjezdni zamierzali wręcz przewrócić barierki. Mimo ostrzeżeń ich zachowanie nie uległo poprawie, dlatego... zostali wyproszeni z Gryfii! Nie po raz pierwszy w tym sezonie w tym obiekcie zdecydowano się na taki krok. Całkiem niedawno wyproszeni zostali przecież najbardziej agresywni kibice Anwilu Włocławek.

A mecz? Podopieczni Donaldasa Kairysa mieli fantastyczny start. Słupszczanie szybko objęli prowadzenie, które systematycznie powiększali. W drugiej odsłonie ich przewaga wynosiła nawet 15 punktów, ale beniaminek zdołał nieco podreperować swój dorobek i zarazem zmniejszyć deficyt.

Po przerwie Energa Czarni nie byli już tak efektywni. Wciąż znajdowali się w korzystnym położeniu, ale gracze Zorana Sretenovicia ruszyli w pościg. I niewiele brakowało, żeby dopięli swego. W końcówce meczu przewaga gospodarzy stopniała do zaledwie pięciu "oczek", ale na więcej ostrowian nie było już stać.

W ich szeregach najlepiej wypadł Curtis Millage. 34-letni Amerykanin zdobył aż 26 punktów. Pod nieobecność wyrzuconego Wangmene nieźle radził sobie Bułgar Christo Nikołow, który zakończył zawody z dorobkiem 10 "oczek" i 7 zbiórek.

U gospodarzy liderem był Jerel Blassingame. Doświadczony amerykański \rozgrywający zagrał w swoim stylu, czyli wszechstronnie. Koszykarz zza oceanu zanotował 21 punktów, 6 zbiórek oraz 8 asyst. Jako jedyny double-double w tym spotkaniu zanotował poszkodowany przez Kameruńczyka Mokros. 25-letni zawodnik uzbierał 11 punktów i 13 zbiórek.

Energa Czarni Słupsk - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:77 (30:16, 19:22, 17:20, 17:19)

Energa Czarni: Blassingame 21, Campbell 16, Mokros 11, Borowski 11, Mbodj 9, Seweryn 8, Cesnauskis 4, Surmacz 3.

BM Slam Stal: Millage 26, Sroka 14, Nikołow 10, Ochońko 7, Żurawski 7, Kaczmarzyk 6, Wangmene 4, Delaney 2, Suliński 1, Zębski 0.