TBLK: Polkowicka seria trwa w najlepsze! Basket w Łodzi rozgromił Widzew

MKS Polkowice pod wodzą Wadima Czeczuro nie przegrywa. W niedzielę jego podopieczne wygrały 10 kolejny mecz! W drugim niedzielnym meczu gdyński Basket różnicą aż 40 punktów pokonał w Łodzi tamtejszy Widzew.

Krzysztof Kaczmarczyk

W Polkowicach na pewno nikt nie żałuje, że postanowiono zmienić trenera po trzeciej kolejce bieżących rozgrywek. Od momentu, w którym na ławce MKS zasiadł Wadim Czeczuro, zespół ten nie przegrał i w niedzielę sięgnął po dziesiątą kolejną wygraną!

W 13. kolejce w Polkowicach doszło do ciekawej konfrontacji i tradycyjnie w meczach z udziałem ekipy MKS, o wygranej zadecydowała defensywa. Gospodyniom udało się zatrzymać rywalki z Torunia na 47 punktach, a ich liderka Matee Ajavon wywalczyła zaledwie 8 punktów.

W trzeciej kwarcie meczu gospodynie prowadziły już 40:27, jednak Katarzynki wróciły do gry dzięki serii 9:0 i m.in. trójce Weroniki Idczak. W ostatniej kwarcie polkowiczanki zdołały jednak odeprzeć napór przyjezdnych i mogły się ostatecznie cieszyć z wygranej 54:47. Największy udział w tym triumfie miała Miljana Bojović, która po przymusowej pauzie za dyskwalifikację, wróciła do gry i popisała się double-double.

W drugim niedzielnym meczu emocji było jak na lekarstwo, bowiem Basket Gdynia nie pozostawił złudzeń łódzkiemu Widzewowi. Ekipa z Trójmiasta wygrała różnicą 40 punktów, a znakomite zawody rozegrała Katarzyna Suknarowska. Rozgrywająca gdyńskiego zespołu zapisała w swoich statystykach 26 punktów, 10 asyst, 6 zbiórek i 5 przechwytów!