NCAA: Tomasz Gielo znów rezerwowym

W środę w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentował się jeden Polak. Niestety jego drużyna przegrała spotkanie.

Stanisław Grabowski
Ole Miss Rebels przegrał na wyjeździe z LSU Tigers 83:90, choć do przerwy drużyna Tomasza Gielo prowadziła 43:40. Polski skrzydłowy znów rozpoczął pojedynek na ławce rezerwowych. Polak na parkiecie spędził 19 minut i w tym czasie zanotował 3 punkty (0/2 za 2, 1/3 za 3), 2 zbiórki, asystę, przechwyt i stratę. Najlepszym strzelcem w szeregach Rebels był Stefan Moody, autor 33 oczek.

We wtorek Drake Bulldogs ulegli Evansvile 65:84. Debiutujący w rozgrywkach NCAA Dominik Olejniczak zdobył w tym meczu 4 punkty (1/3 za 2, 2/2 za 1) oraz dodał do tego zbiórkę, przechwyt i stratę grając 7 minut. Po tej porażce jego zespół notuje bilans 5-12 w lidze.