TBLK: Seria, która zabiła hit! Artego rozbiło MKS! Horror we Wrocławiu dla Ślęzy!

Artego Bydgoszcz okazało się rywalem nie do przejścia dla MKS Polkowice. Tym samym Wadim Czeczuro poniósł swoją pierwszą porażkę na ławce trenerskiej tego zespołu po 11 kolejnych wygranych!

Krzysztof Kaczmarczyk

W Bydgoszczy miał być hit, a wyszedł... kit. Artego rozpoczęło spotkanie od serii punktowej 32:0 i w 14 minucie praktycznie wszystko było już jasne. Dopiero wtedy konto punktowe MKS-u ruszyła Nicole Michael, która skutecznie wyegzekwowała dwa rzuty wolne.

Zdecydowanie ciekawiej było w pozostałych sobotnich meczach. We Wrocławiu Ślęza po zaciętym widowisku pokonała Basket Gdynię. Team ze stolicy Dolnego Śląska do wygranej poprowadziła Sharnee Zoll, która w kluczowym momencie meczu otrzymała wielkie wsparcie Chay Shegog.

Wrocławiankom sprawę w tym wyrównanym meczu ułatwiły nieco same przyjezdne. Agnieszka Bibrzycka już w pierwszej kwarcie popełniła trzy przewinienia, a Paris Johnson w końcówce trzeciej ćwiartki otrzymała przewinienie techniczne i był to jej... piąty faul, dlatego też decydującą część meczu oglądała z perspektywy ławki. Dlatego też pod koszem tak swobodnie szalała Shegog.

W ekipie Ślęzy debiut zaliczyła Marissa Kastanek , która zapisała w swoich statystykach 7 punktów (3/5 z gry) i 2 zbiórki.

Jeszcze większe emocje dostarczyła rywalizacja toruńskich Katarzynek w Łodzi z Widzewem. Do rozstrzygnięcia tego meczu potrzebna była dogrywka, w której o trzy oczka więcej zdobyły zawodniczki Energi i to one mogły cieszyć się z wygranej.

Do sukcesu ekipę z Grodu Kopernika poprowadziły podkoszowe Victoria Macaulay i Charity Szczechowiak - obie w statystykach zapisały double-double. Swoje w kluczowych momentach zrobiła również Matee Ajavon.

Przełamać udało się z kolei Akademiczkom z Gorzowa Wielkopolskiego, które we własnej hali ograły beniaminka z Poznania. Pierwsza połowa nie wskazywała na sukces miejscowych, jednak po przerwie zdominowały wydarzenia na parkiecie.

Poznanianki po pierwszych dwudziestu minutach prowadziły różnicą 6 oczek, jednak po przerwie zagrały katastrofalnie. Sama Renee Taylor i Agnieszka Skobel nie mogły nic zrobić w pojedynkę, a JTC Pomarańczarnia MUKS w drugiej połowie zdobył zaledwie 12 punktów!

Wyniki sobotnich meczów 15. kolejki TBLK:

Artego Bydgoszcz - MKS Polkowice 80:44 (24:0, 19:12, 21:20, 16:12)

Artego: Międzik 17, Reid 15, Carter 13, Koc 11, McBride 9 (11 as), Morris 7, Pawlak 4, Faleńczyk 2, Szybała 2.

MKS: Gala 12, Greene 10, Nowacka 7, Diaz 5, Stankiewicz 4, Michael 4, Schmidt 2, Żukowska 0.

Ślęza Wrocław - Basket Gdynia 71:65 (19:15, 10:23, 21:12, 21:15)

Ślęza: Zoll 19, Shegog 17, Śnieżek 14, Sulciute 9, Kastanek 7, Leciejewska 3, Linkeviciene 2, Mistygacz 0, Sklepowicz 0.

Basket: Skerovic 14, Suknarowska 13, Johnson 12, Kotnis 10, A.Bibrzycka 8, Troina 5, M.Bibrzycka 3, Podgórna 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 58:47 (16:17, 13:18, 13:7, 16:5)

KSSSE AZS PWSZ: Goodrich 19, Cain 12 (16 zb), Brown 10, Szajtauer 6 (17 zb), Naczk 4, B.Jaworska 3, Dźwigalska 2, Sobek 2.

JTC Pomarańczarnia MUKS: Taylor 17, Skobel 16, Skowronek 8, Dziwińska 3, Durak 2, Kaczmarczyk 1, Siemienas 0, Puc 0, Drop 0, Idziorek 0.

Widzew Łódź - Energa Toruń 63:66 (12:19, 16:10, 15:19, 17:12, d. 3:6)

Widzew: Urbaniak 20, Robinson 13, Crook 8, Kenig 8, Adamowicz 4, Bandyk 4, Niedzielska 3, Brumermane 2 (11 zb), Bujniak 1, Kaja 0.

Energa: Macaulay 18 (12 zb), Szczechowiak 14 (11 zb), Ajavon 12, Misiek 7, Walich 6, Skorek 4, Idczak 4, Kudrashova 1, Tłumak 0.