NCAA: Powrót Tomasza Gielo

W sobotę w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się dwóch Polaków, niestety żaden z nich nie mógł cieszyć się z wygranej.

Stanisław Grabowski
Ole Miss Rebels przegrał u siebie z Florida Gators 71:80. Do przerwy było już 30:49 dla gości, jednak wtedy Tomasz Gielo razem z kolegami ruszyli do pościgu. Niestety dla nich pomimo dobrej drugiej połowy (41:31) nie udało dogonić się rywali. Polski skrzydłowy w tym pojedynku powrócił do roli startera i zanotował na swoim koncie 7 punktów (1/1 za 1, 3/8 za 2, 0/2 za 3), 3 zbiórki, 3 asysty, blok i stratę. Polak popełnił też 4 przewinienia osobiste. 22 oczka rzucił jego kolega klubowy Stefan Moody, a 17 dodał Sebastian Saiz. Na chwilę obecną Rebels legitymują się bilansem 12-5 w bieżących rozgrywkach w NCAA.

Niestety również porażką zakończył się pojedynek Sacred Heart Pioneers, którzy przegrali na wyjeździe z St Francis Terriers 67:85. Po dwudziestu minutach wynik brzmiał już 18:41. Filip Nowicki na parkiecie spędził 4 minuty oddając jeden niecelny rzut za 2 oraz notując zbiórkę, asystę i stratę.