Liga Adriatycka: Faworyci wygrywają, walka o awans do play off trwa - podsumowanie 20. kolejki

Do zakończenia rundy zasadniczej rozgrywek Ligi Adriatyckiej pozostało raptem 6 kolejek a walka o awans do najlepszej 8 wciąż trwa. Pewni dalszej gry może być tylko Partizan Belgrad i KK Zadar, które solidarnie odniosły kolejne wygrane. Za ich plecami trwa zażarta walka, która z każdym kolejnym tygodniem nabiera dodatkowych rumieńców.

Jacek Konsek

Nie bez problemu lider rozgrywek obronił pierwszą pozycję w tabeli. W spotkaniu przeciwko Hemofarm Vršac dopiero w samej końcówce czarno-biali zapewnili sobie kolejne 2 punkty. Zwycięstwo to przede wszystkim zasługa Novicy Velickovicia, któremu nie zadrżała ręka na linii rzutów wolnych. W ostatniej akcji Pomarańczowi mogli jeszcze doprowadzić do dogrywki, jednak rzut za trzy punkty Rawle Marshala chybił celu. Partizan z 18 zwycięstwami i 2 porażkami wciąż zajmuje 1 miejsce w rozgrywkach. Hemofarm z kolei przegrywając spadł na 4 lokatę, choć musi się pilnować aby nie znaleźć jeszcze niżej, ponieważ liga staje się coraz bardziej wyrównana.

Porażkę koszykarzy z Vršac wykorzystała Czerwona Gwiazda, która wygrała ważne spotkanie w Splicie, z tamtejszą Croatią. O losach meczu zadecydowała trzecia kwarta wygrana przez gości różnicą aż 16 ?oczek? (27:11). Prym w serbskiej drużynie wiódł silny skrzydłowy Tadija Dragićević, zdobywca 25 punktów i 5 zbiórek. W chorwackim zespole najjaśniejszym punktem był standardowo amerykański strzelec Marlon Garnett - 22 punkty.

Ważne zwycięstwo odniósł także wicemistrz Słowenii ? Olimpija Lublana, która przed własną publicznością ograła mistrza Czarnogóry ? Budućnost Podgorica. Mecz ten miał dwa oblicza. W pierwszej połowie miejscowi osiągnęli nawet 17-punktową przewagę (29:12) i wydawało się, że emocji w tym pojedynku już nie będzie. Tymczasem Budućnost zakasał rękawy i po przerwie zaczął systematycznie odrabiać straty. Jeszcze na minutę przed końcową syreną przyjezdni prowadzili 67:64, lecz straty i nieskuteczne rzuty przekreśliły marzenia o dobrym wyniku. 14 punktów dla zwycięzców uzbierał doświadczony Marko Milič.