Włochy: Najgorszy mecz Czyża w sezonie

Zespół Aleksandra Czyża, Giorgio Tesi Group Pistoia, przegrał drugi mecz z rzędu w lidze włoskiej. Drużyna z Toskanii nie sprostała na wyjeździe Sidigas Avellino, a Polak rozegrał najgorsze spotkanie w sezonie.

Jacek Konsek

Aleksander Czyż spędził na parkiecie 17 minut, w czasie których zdobył tylko trzy punkty (1/4 z gry). Do swojego dorobku dopisał również trzy zbiórki i dwa przechwyty. Był to zdecydowanie najsłabszy mecz reprezentanta Polski w tym sezonie. Do niedzieli średnie Czyża kształtowały się na poziomie 11,6 punktu i 6 zbiórek.

Zespół z Pistoii przegrał drugi mecz z rzędu, a o porażce zadecydowała pierwsza połowa, wygrana przez gospodarzy różnicą 10 punktów.

Najlepszym graczem Sidigas był chorwacki podkoszowy Ivan Buva, który zapisał na swoim koncie 17 punktów i siedem zbiórek. Z kolei w ekipie gości najlepiej punktował Wayne Blackshear, zdobywca 21 oczek.

Giorgio Tesi Group Pistoia z bilansem 12-7 zajmuje 4. miejsce w Lega Basket.

Sidigas Avellino - Giorgio Tesi Group Pistoia 84:76 (22:19, 21:14, 22:23, 19:20)