A.J. Slaughter żegna się z EuroCupem

Na 1/8 finału swój udział w Europie zakończył zespół Banvitu BC, w którym występuje A.J. Slaughter, reprezentacyjny rozgrywający. Jego drużyna przegrała z EA7 Emporio Armani Mediolan.

Karol Wasiek

W pierwszym spotkaniu tych drużyn EA7 Emporio Armani Mediolan wygrało w Turcji 72:69 i było faworytem rewanżowego starcia. Ekipa Banvitu BC do Włoch pojechała jednak z przekonaniem, że może sprawić niespodziankę i awansować do 1/4 finału Pucharu Europy.

Początek był bardzo dobry w wykonaniu tureckiej drużyny, która do przerwy prowadziła różnicą sześciu punktów (41:47) i była na najlepszej drodze do zwycięstwa w dwumeczu. W trzeciej kwarcie do pracy wzięli się podopieczni Jasmina Repesy, którzy odrobili większość strat. W ostatniej odsłonie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie triumfowali 79:76.

Liderem Armani Mediolan był Jamel McLean, który zdobył 16 punktów. 15 oczek dołożył Oliver Lafayette, który w przeszłości reprezentował barwy Asseco Prokomu Gdynia.

Kiepsko w środowym spotkaniu zaprezentował się A.J. Slaughter, który zdobył osiem punktów, trafiając dwa z ośmiu rzutów z dystansu.