TBLK odrabia zaległości: Ważna wygrana JAS-FBG Zagłębia

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W zaległym meczu 16. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec pokonał JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań. Dzięki tej wygranej beniaminek pozostaje w walce o udział w fazie play off.

Sosnowiczanki zdawały sobie sprawę jak ważne jest to dla nich spotkanie i od początku starały się przejąć inicjatywę na parkiecie.

Młodzież z Poznania najwięcej problemów miała z podkoszową Aishą Sutherland, która już po pierwszej połowie meczu miała na swoim koncie double-double. To głównie dzięki Amerykance beniaminek miał aż 9 oczek przewagi schodząc na przerwę.

Po zmianie stron do ataku ruszyły gospodynie, które na początku czwartej kwarty zdołały nawet objąć prowadzenie. W końcówce jednak sosnowiczanki zachowały więcej zimnej krwi, skutecznie egzekwowały rzuty wolne i zapewniły sobie bezcenny triumf.

22 punkty i 14 zbiórek to dorobek bezsprzecznie najlepszej na parkiecie Sutherland. Po stronie gospodyń 19 oczek uzbierała Żaneta Durak.

JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 57:65 (12:18, 16:19, 19:11, 10:17

JTC Pomarańczarnia MUKS: Durak 19, Puc 14 (10 zb), Idziorek 12, Drop 10, Dziwińska 2, Siemienas 0, Skowronek 0, Klatt 0, Olszewska 0, Gertchen 0.

JAS-FBG Zagłębie: Sutherland 22 (14 zb), Dobrowolska 11, Rozwadowska 9, Swanier 8, McCallum 6, Antczak 5, Bekasiewicz 2, Głocka 2,

Czy JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec zagra w fazie play off?