9 punktów Waczyńskiego w Hiszpanii

Kolejne spotkanie w lidze hiszpańskiej rozegrał zespół Río Natura Monbús Obradoiro z Adamem Waczyńskim w składzie. Reprezentant Polski w starciu z CAI Saragossa wypadł jednak przeciętnie.

Karol Wasiek

Adam Waczyński w niedzielnym spotkaniu z CAI Saragossa na parkiecie spędził niecałe 25 minut. W tym czasie reprezentant Polski zdobył dziewięć punktów, trafiając trzy z ośmiu rzutów z gry. Zawodnik do swojego dorobku dopisał także dwie zbiórki i asystę.

Waczyński, który ostatnich tygodni nie zaliczy do zbytnio udanych, był trzecim strzelcem w zespole. Więcej punktów zgromadzili Santiago Yusta (14) i Angelo Caloiaro (12).

Niedzielny mecz nie ułożył się po myśli gości z Galicji, którzy już do przerwy przegrywali różnicą 17 punktów! Później jednak dość niespodziewanie wzięli się do pracy i w samej trzeciej kwarcie odrobili aż 15 "oczek".

Wydawało się, że napędzony zespół Rio sięgnie po końcowe zwycięstwo, ale w najważniejszych momentach skuteczniejsi okazali się koszykarze CAI Saragossa, którzy wygrali 76:64.

Obradoiro ma coraz trudniejszą sytuację w tabeli ligi hiszpańskiej. Gracze z Galicji z bilansem 7:17 zajmują 16. miejsce.

CAI Saragossa - Río Natura Monbús Obradoiro 76:64 (17:15, 28:13, 11:26, 20:10)