NCAA: Fantastyczny finisz Texas A&M

W sobotę wieczorem szesnaście ekip rozegrało ostatnie spotkania II rundy podczas turnieju finałowego w uniwersyteckiej lidze NCAA. Kapitalnym pościgiem popisali się gracze uczelni Texas A&M.

Stanisław Grabowski
Niedzielne pojedynki w NCAA rozpoczęły się od zgodnych z przewidywaniami zwycięstw uczelni Villanova, Notre Dame (choć tylko 76:75 ze Stephen F. Austin po game winerze Rexa Pfluegera, Oklahomy Sooners, Oregon. W tym ostatnim starciu przeciwko VCU Rams aż 36 punktów (trafiając 6 trójek) zdobył Buddy Hield dodając do tego 7 zbiórek. W innych spotkaniach Syracuse Orange okazali się lepsi od Middle Tennessee 75:50 (23 "oczka" Michaela Gbinije), a Maryland pokonał Hawaii 73:60 dzięki dobrej grze Melo Trimble, autora 24 punktów oraz 8 zbiórek.
Blisko sprawienia niespodzianki byli gracze Northern Iowa, którzy po dwóch dogrywkach ulegli Texas A&M 88:92. Zawodnicy tej drugiej uczelni najpierw w ostatnich sekundach wyrównali w regulaminowym czasie gry (odrabiając 12 "oczek" deficytu w 44 sekundy).

Później powtórzyli tą sztukę w pierwszych dodatkowych pięciu minutach, aby wygrać ostatecznie całe spotkanie 92:88. 25 punktów dla zwycięzców rzucił Alex Caruso.

Jedynie Winsconsin ograli wyżej rozstawionego rywala pokonując Xavier 66:63. Wszystko to za sprawą lepszej grze po przerwie zakończonej zwycięskim buzzer-beaterem Bronsona Koeniga. Gracz ten trafił ważną trójkę na 11 sekund przed końcem meczu na 63:63.

Wyniki II rundy: Iowa - Villanova 68:87 (29:54) Stephen F. Austin - Notre Dame 75:76 (41:42) Middle Tennessee - Syracuse 50:75 (27:31) VCU - Oklahoma  81:85 (31:44) Hawaii - Maryland 60:73 (27:28) Northern Iowa - Texas A&M 88:92 (32:22, 71:71, 83:83) Winsconsin - Xavier 66:63 (30:33) Saint Joseph's - Oregon 64:69 (27:32)

Spotkania 1/8 finału zostaną rozegrane w czwartek i piątek.