NCAA: Missouri pokonało Mistrzów NCAA

Podopieczni Billa Selfa - Kansas Jayhawks, którzy w tym roku bronią mistrzowskiego tytułu, nie zdołali zatrzymać w drugiej połowie graczy Missouri Tigers i ostatecznie przegrali 60:62. Zdecydowanie mniej emocji dostarczyła rywalizacja Pittsburgh Panthers z West Virginią Mountaineers. Koszykarze Jamie Dixona wygrali 70:59.

Patryk Kurkowski

West Virginia Mountaineers nie miała najmniejszych szans w starciu z wysoko rozstawionymi koszykarzami Pittsburgha Panthers (nr 4 rankingu AP). Podopieczni Jamie Dixona udowodnili, że stać ich w tym sezonie na wiele. Na dzień dzisiejszy legitymują się znakomitym, aczkolwiek nie najlepszym, bilansem meczów: 22 wygrane i 2 porażki. Triumf nad ekipą Boba Hugginsa to przede wszystkim zasługa Sama Younga. Skrzydłowy Panter był nie do zatrzymania, w efekcie czego w 34 minuty zdołał zapisać na swoje konto aż 22 "oczka", a także zanotować 7 zbiórek i 3 bloki. Z kolei najsilniejszym ogniwem Mountaineers był Alex Ruoff, który uzbierał 17 punktów i 2 zbiórki. West Virginia przegrała albowiem koszykarze tej drużyny nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki pod tablicami. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną Pittsburgha 70:59.

Zdecydowanie najciekawiej było w Mizzou Arena, gdzie tamtejsza ekipa Missouri Tigers (rozstawiona z numerem 19 w rankingu AP) podejmowała wciąż aktualnych Mistrzów NCAA - Kansas Jayhawks (nr 16 rankingu AP). Koszykarze Billa Selfa nie grają już tak świetnie jak rok temu, ale wciąż prezentują przyzwoitą, wysoką dyspozycję. Tego dnia jednak kompletnie zawiedli. O ile w pierwszej połowie spotkania defensywa Jayhawks była na najwyższym poziomie, a także ofensywa gra trzymała się ładu, o tyle po zmianie stron doszło do wielkiego załamania. Tygrysy przed własną publicznością zawsze walczą i to było widoczne w tym spotkaniu. Kansas nie miało pomysłu jak zatrzymać szalejącego przede wszystkim DeMarre Carrolla. To właśnie ten zawodnik sprawił defensorom gości najwięcej problemów, i to on w największym stopniu przyczynił się do kolejnej wygranej Missouri. Self nie miał do dyspozycji zbyt wielu rezerwowych, a zmęczenie także było widoczne w szeregach Jayhawks. Wszystko to sprawiło, że koszykarze Mike'a Andersona w drugiej połowie rzucili aż 46 punktów. Obie ekipy fatalnie jednak rzucały za 3 punkty. O dziwo Kansas zdecydowanie wygrało rywalizację podkoszową, ale to także nie miało przełożenia na końcowy rezultat, który był korzystny dla gospodarzy. Ostatecznie Missouri Tigers pokonali Kansas Jayhawks 62:60.