Udany rewanż Noteci Inowrocław

Koszykarze Noteci Inowrocław nie rezygnują z utrzymania w I lidze. W niedzielnym pojedynku zrewanżowali się oni AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice zwyciężając 78:68. Zadecydowała świetna trzecia kwarta w wykonaniu gospodarzy.

Patryk Neumann
Materiały prasowe

Gospodarze przegrali w sobotę 76:80. Druga porażka ograniczyłaby ich szanse na utrzymanie w I lidze do minimum, dlatego Noteć od początku chciała narzucić swoje warunki. Koszykarze z Inowrocławia potrzebowali minuty by prowadzić 5:0. Najpierw podanie Aleksandra Filipiaka na punkty zamienił Łukasz Ratajczak a następnie z faulem rywala trafił Hubert Wierzbicki.

Podobnie, jak w sobotę AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice nie uległ mimo początkowych kłopotów. Przyjezdni szybko opanowali sytuację a już w 6. minucie byli na prowadzeniu (12:11). Połowę ich dorobku, czyli sześć "oczek" uzyskał Kamil Nowak. Od tego czasu trwała zacięta walka kosz za kosz. Częściej przeważali Akademicy z Katowic. Noteć zdołała doprowadzać do remisu a pod koniec drugiej kwarty wyszła na nieznaczne prowadzenie (38:37).

Po zmianie stron obie drużyny miały spory kłopot ze zdobywaniem punktów. Wykorzystała to Noteć, która wyszła na największe w meczu prowadzenie (47:39). Dopiero po ponad sześciu minutach trafieniem z gry odpowiedział Karol Leszczyński. Dla zawodnika, który w sobotę zdobył 16 "oczek" był to pierwszy celny rzut w niedzielnym starciu. Końcówka trzeciej odsłony zdecydowanie należała jednak do gospodarzy. Zbudowali oni pokaźną zaliczkę (59:45). Kolejny kapitalny mecz rozgrywał Ratajczak. Wspierał go także Filipiak a strzelecki festiwal zakończył Dawid Adamczewski. W niedzielnym starciu gospodarze już nie wypuścili przewagi w ten sposób wyrównali stan rywalizacji decydującej o tym, który beniaminek utrzyma się w I lidze. Kolejne dwa mecze odbędą się w następny weekend (16 i 17 kwietnia w Katowicach).

Najwięcej punktów w niedzielę zdobył Łukasz Ratajczak - 25. Miał on także siedem zbiórek a dziewięć dołożył zdobywca 11 "oczek" - Dawid Adamczewski. Dobrze spisali się także Bartosz Pochocki, Karol Michałek i Aleksander Filipiak. Wśród akademików wysoki poziom utrzymali Patryk Gospodarek i Kamil Nowak. Rozgrywający rzucił 22 punkty a dorobek podkoszowego to 14 "oczek" i dziewięć zbiórek. Zabrakło im jednak wsparcia kolegów. Mimo niedzielnej porażki AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice może w dobrych humorach opuszczać Inowrocław, gdyż do utrzymania w I lidze wystarczą mu dwa tryumfy na własnym parkiecie.

KSK Noteć Inowrocław - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 78:68 (19:22, 19:15, 21:10, 19:21)

KSK Noteć: Ratajczak 25, Adamczewski 11, Michałek 11, Pochocki 10, Filipiak 9, Kozłowski 5, Wierzbicki 3, Dusiło 2, Maciejewski 2, Sroczyński 0.

AZS AWF Mickiewicz Romus: Gospodarek 22, Nowak 14, Grzegorzewski 9, Kołakowski 6, Kozak 6, Kolenda 3, Leszczyński 3, Szczypka 3, Piotrkowski 2, Kurdubski 0, Migała 0.

Stan rywalizacji(do trzech zwycięstw): 1:1

Jakim rezultatem zakończą się mecze między tymi ekipami, które odbędą się w Katowicach?