Euroliga: Barca out! Lokomotiv Kubań uzupełnił stawkę uczestników Final Four!

Wielka sprawa dla Lokomotivu Kubań Krasnodar! W decydującym o awansie do Final Four meczu rosyjski team pokonał we własnej hali wielką FC Barcelonę Lassa! Tym samym Rosja będzie miała dwóch uczestników w walce o tytuł najlepszej drużny Europy.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pierwsza połowa wtorkowego meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. Nie do zatrzymania była Malcolm Delaney, zza łuku jak automat trafiał Ryan Broekhoff i Lokomotiv miał aż 11 punktów przewagi.

Po zmianie stron Duma Katalonii rozpoczęła jednak od serii 9:0, dzięki czemu szybko odrobił niemal wszystkie straty z pierwszej części. Kolejna seria punktowa, tym razem 10:0, dała podopiecznym Xaviera Pascuala nawet prowadzenie 62:57.

W decydującej części meczu Barca prowadziła 64:59, ale sprawy w swoje ręce wziął Chris Singleton. Ten zdobył 11 punktów z rzędu, piątą trójkę w spotkaniu dołożył Broekhoff i na pięć minut przed końcem Lokomotiv miał 9 punktów więcej od rywali.

Ostatecznie Lokomotiv wygrał różnicą aż 14 oczek, a Duma Katalonii decydującą część meczu przegrała aż 23:5!

Warto dodać, że rosyjski zespół był rywalem Stelmetu BC Zielona Góra w fazie grupowej Euroligi, a mistrzowie Polski po porażce we własnej hali, wygrali mecz w dalekiej Rosji.

Turniej Final Four odbędzie się w dniach 13-15 maja w Berlinie. W półfinałach Fenerbahce Stambuł zagra z Laboral Kutxa, z kolei CSKA Moskwa podejmie właśnie Lokomotiv Kubań Krasnodar.

Lokomotiv Kubań Krasnodar - FC Barcelona Lassa 81:67
(Delaney 17, Singleton 16, Broekhoff 14, Janning 10 - Perperoglou 13, Navarro 12)

stan rywalizacji: 3:2 dla Lokomotivu Kubań Krasnodar i awans tego zespołu do Final Four

Czy Lokomotiv Kubań Krasnodar wygra Final Four Euroligi?