Mistrzostwo Francji oddaliło się dla Aarona Cela

AS Monaco w serii do trzech zwycięstw przegrywa w półfinale z Asvel Lyon 1:2. W piątek zespół Aarona Cela musiał uznać wyższość rywali (58:65).

Po dwóch meczach rozegranych w Monaco był remis 1:1 i przewaga parkietu przeszła w ręce Asvel Lyon. W piątek rozegrano trzecie spotkanie w tej serii.

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Do przerwy AS Monaco prowadziło 29:28. W ekipie gości bardzo dobrze prezentował się Adrian Uter, który w całym spotkaniu zdobył 21 punktów. W dalszej części pojedynku powoli przewagę uzyskiwali gospodarze.

Po 30 minutach prowadzili 48:47. Decydująca dla losów meczu okazała się ostatnia kwarta, którą Asvel Lyon wygrał 17:11, a ostatecznie 65:58.

Aaron Cel, reprezentant Polski, na parkiecie spędził 20 minut. W tym czasie zdobył tylko jeden punkt. Do swojego dorobku dołożył także trzy zbiórki.

W niedzielę czwarte spotkanie w tej serii. Dla AS Monaco może to być ostatni mecz w sezonie 2015/2016. Stanie się tak, jeżeli zespół Zvezdana Mitrovicia przegra z Asvel Lyon. W LNB nie są bowiem rozgrywane mecze o brązowy medal.

{"id":"","title":""}