Transferowy hit w I lidze. Adrian Mroczek-Truskowski zmienia klub

Adrian Mroczek-Truskowski został nowym koszykarzem Meritumkredyt Pogoni Prudnik. To duże wzmocnienie dla zespołu z Opolszczyzny, który może w najbliższych rozgrywkach I ligi włączyć się do walki o czołową czwórkę.

Patryk Neumann

Mierzący 192 cm rzucający obrońca poprzedni sezon rozpoczął w BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Na parkietach Tauron Basket Ligi rozegrał jednak tylko trzy mecze, łącznie 13 minut. Po kontuzji beniaminek rozwiązał kontrakt z 31-letnim koszykarzem. Znalazł on zatrudnienie w trzecim zespole I ligi, Max Elektro Sokole Łańcut.

Adrian Mroczek-Truskowski długo czekał na debiut w ekipie z Podkarpacia. Ostatecznie wystąpił w końcówce rundy zasadniczej i play-offach. W 12 meczach na parkiecie spędzał po 24 minuty. Zdobywał średnio 10,3 punktu i legitymował się wskaźnikiem eval wynoszącym 9,3.

Wydawało się, że doświadczony zawodnik na kolejny sezon pozostanie na Podkarpaciu. Wybrał jednak ofertę Meritumkredyt Pogoni Prudnik. Co ciekawe z tym przeciwnikiem mierzył się w I rundzie play-offów. Sokół wygrał rywalizację 3:1. Mroczek-Truskowski w trzech meczach rzucał po 10 punktów a w decydującym starciu zdobył osiem "oczek".

W przeszłości nowy koszykarz Pogoni awansował do TBL z BM Slam Stalą oraz Śląskiem Wrocław. Jego przyjście do ekipy, która minioną kampanię zakończyła na siódmym miejscu zapowiada rywalizację o czołową czwórkę. Wcześniej kontrakty w Prudniku podpisali Tomasz Nowakowski, Paweł Bogdanowicz, Patryk Nowerski oraz dwaj młodzi zawodnicy: Michał Krawiec i Mateusz Moczulski. Dołączył także Norbert Kujon, który na Opolszczyznę trafił z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Team prowadzony przez Tomasza Michalaka opuścili natomiast Kacper Stalicki i Tomasz Madziar.