Dee Bost: Czekam na ruch Stelmetu BC

- Niczego jeszcze nie podpisałem. Wciąż jestem wolnym zawodnikiem i czekam na oferty ze strony klubów. Powrót do Stelmetu BC jest również możliwy - podkreśla Dee Bost, MVP finału TBL w sezonie 2015/2016.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Dee Bost WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Dee Bost
Mateusz Ponitka z Dee Bostem prowadzili korespondencyjny pojedynek w wielkim finale TBL o statuetkę MVP. Ostatecznie trafiła ona w ręce amerykańskiego rozgrywającego Stelmetu BC, który notował średnio 15 punktów i 4,5 asysty.

Bost przy okazji meczów finałowych walczył o nowy kontrakt. Jego występy z pewnością zostały dostrzeżone przez koszykarskich menedżerów z silniejszych lig, którzy szukają takich "perełek". Zawodnik w rozmowie z WP SportoweFakty zdradza, że wciąż nie podpisał umowy na kolejny sezon.

- Jestem wolnym zawodnikiem. Wraz z agentem obserwujemy rynek. Przyznaję, że mam obecnie kilka ofert na stole, ale nie ukrywam, że czekam na nieco lepsze. Sytuacja jest jednak dynamiczna i wszystko może się zmienić w ciągu jednego-dwóch dni - mówi Dee Bost.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Piotr Stokowiec: Czarny koń jest jeden - Polska (źródło: TVP)

Nie jest wykluczone, że zawodnik... zostanie w Zielonej Górze na dłużej. Amerykanin świetnie bowiem czuje się w Winnym Grodzie. To tutaj pod wodzą Saso Filipovskiego zanotował sezon życia.

- Ze Stelmetem BC nie podjąłem jeszcze konkretnych negocjacji, ale to nie oznacza, że tam nie zagram. Wiem, że w klubie zajmują się teraz innymi sprawami, ale na dniach mamy znów porozmawiać. Czekam na ruch ze strony zielonogórskiej drużyny - komentuje Amerykanin.

Dee Bosta pytamy również o kwestię finansową. Vlad-Sorin Moldoveanu i Mateusz Ponitka w wywiadach przyznali, że klub ma wobec nich długi. Czy podobnie sprawa wygląda u amerykańskiego rozgrywającego?

- Agent jest w stałym kontakcie z klubem. Wiem, że do końca czerwca klub ma wszystko uregulować. Jestem spokojny, ponieważ Stelmet BC do tej pory zachowywał się bardzo profesjonalnie i nic nie wskazuje na to, aby teraz było inaczej - tłumaczy zawodnik.

W jakiej lidze od nowego sezonu będzie grał Dee Bost?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×