Politechnika Krakowska lepsza od AGH

W środowy wieczór beniaminek I ligi AGH Kraków uległ u siebie debiutującemu klasę niżej rywalowi, R8 Politechnice 62:73.

Stanisław Grabowski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

Szykujący formę przed zbliżającym się sezonem na zapleczu TBL koszykarze KS AGH Kraków przegrali po raz drugi podczas tych przygotowań. Tym razem lepsi od nich okazali się zawodnicy R8 Basket AZS Politechniki Krakowskiej. Rywale pomimo braku pierwszego trenera Rafała Knapa i wyniku 35:32 do przerwy dla AGH, w drugiej połowie przechylili szalę na swoją korzyść ostatecznie wygrywając 73:62.

Gracze pierwszoligowcach już od najbliższego piątku wystąpią w Lesznie w turnieju, gdzie oprócz gospodarzy, Jamalex Polonia 1912 wystąpią meritumkredyt Pogoń Prudnik i GTK Gliwice.

AGH Kraków - R8 Basket Politechnika Krakowska 62:73 (19:20, 16:12, 13:24, 14:17)

AGH: Szumełda-Krzycki 17, Wróbel 13, Kalinowski 7, Podworski 6, Adamowicz 6, Wasyl 5, Maj 4, Zych 3, Zgłobicki 1, Krawczyk 0.

R8 Basket: Załucki 15, Hlebowcki 15, Pisarczyk 14, Baran 13, Dwernicki 7, Renkiel 2, Pająk 2, Stecko 2, Kamecki 2, Siwak 1, Mamcarczyk 0.