Szalony rzut A.J. Slaughtera dał dogrywkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / A.J. Slaughter
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / A.J. Slaughter

A.J. Slaughter dość szybko znalazł wspólny język z nowymi kolegami w ekipie SIG Strasbourg. Reprezentant Polski w spotkaniu z Orleans Loiret Basket trafił rzut na dogrywkę, ale ostatecznie jego zespół przegrał 81:83.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie Orleans Loiret Basket z SIG Strasbourg było niezwykle wyrównane. Po trzech kwartach na tablicy świetnej widniał remis po 57. W ostatniej odsłonie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy zbudowali pięciopunktowa przewagę (73:68) i byli o krok od zwycięstwa. Wicemistrz Francji wziął się jednak do pracy - zdobył pięć oczek z rzędu i doprowadził do dogrywki.

Swój wkład w pościg za gospodarzami miał A.J. Slaughter, który trafił ostatni rzut w regulaminowym czasie. Zawodnik celnie przymierzył z prawie ośmiu metrów.

W dogrywce początkowo szalę na swoją korzyść przechylili goście, ale w końcówce zabrakło im wyrachowania. Gospodarze wykorzystali swoje szanse i ostatecznie triumfowali 83:81.

Ekipę Orleans Loiret Basket do zwycięstwa poprowadził duet Marcellus Sommerville-Kyle McAlarney, który łącznie zdobył 42 punkty. Slaughter w zespole rywali uzyskał 14 oczek (trzeci strzelec) - trafiając 4 z 9 rzutów z gry.

{"id":"","title":""}