Filip Zegzuła: Szymon Szymański zagrał super zawody z Astorią

Filip Zegzuła był jedną z wiodących postaci niedzielnego meczu pierwszej ligi z Astorią Bydgoszcz. Zdobył 15 punktów, a ACK UTH Rosa Radom wygrała 93:85. Młody rzucający pochwalił Szymona Szymańskiego, autora double-double.

Piotr Dobrowolski
W miniony weekend Filip Zegzuła po raz kolejny zanotował dwa występy. Najpierw, w sobotę, zagrał prawie cztery minuty w spotkaniu szóstej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki, w którym Rosa Radom pokonała King Szczecin 82:79. Następnie, w niedzielę, był jednym z najlepszych zawodników ACK UTH Rosy w starciu dziewiątej kolejki pierwszej ligi, a jego drużyna wygrała z Astorią Bydgoszcz 93:85.

Przez 26,5 minuty spędzone na parkiecie zdobył 15 punktów. Trafiał ze skutecznością 4/10 z gry. Ponadto wykorzystał siedem z dziewięciu rzutów wolnych. Miał również osiem asyst, pięć przechwytów i pięć zbiórek.

Po pierwszej kwarcie podopieczni Karola Gutkowskiego prowadzili 27:19. - Dobrze weszliśmy w mecz, kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku - przyznał rzucający. Później gospodarze roztrwonili jednak przewagę, w efekcie czego o losach pojedynku musiała zadecydować druga połowa. - Po pewnym czasie nasza koncentracja spadła na tyle, że drużyna z Bydgoszczy odrobiła całą stratę - kontynuował Zegzuła.

W najważniejszych momentach radomianie byli jednak lepsi i ich drugie zwycięstwo stało się faktem. - Po przerwie wyszliśmy mocno zmotywowani i udało nam się wygrać to spotkanie - skomentował 21-latek.

On i Maciej Bojanowski, najlepszy strzelec UTH Rosy w tym starciu (21 "oczek"), wydatnie pomogli więc kolegom. - Jesteśmy od tego, aby pomagać chłopakom w pierwszej lidze. Cieszymy się, że dołożyliśmy cegiełkę do wygranej, lecz również należy wspomnieć o super zawodach Szymona Szymańskiego - podkreślił Zegzuła.

Pochwalony przez naszego rozmówcę Szymański uzyskał double-double. Przez ponad 35 minut zdobył 17 punktów i miał 12 zbiórek. - Zagrał naprawdę dobre zawody, oby teraz trzymał koncentrację i nadal tak grał - komplementował 20-letniego środkowego Zegzuła.

Czy Szymon Szymański będzie jedną z wiodących postaci ACK UTH Rosy w tym sezonie?