Kevin Love zdobył 34 punkty... w pierwszej kwarcie! (wideo)

Niesamowity wyczyn Kevina Love'a! Skrzydłowy zdobył 34 ze swoich 40 punktów w samej pierwszej kwarcie, zapisując się na kartach ligowej historii.

Patryk Pankowiak
Kevin Love AFP / Na zdjęciu: Kevin Love

To był prawdziwy popis w wykonaniu Kevina Love'a! Skrzydłowy w pierwszej kwarcie meczu przeciwko Portland Trail Blazers zdobył 34 punkty, trafiając 8 na 9 oddanych rzutów zza łuku. To rekord NBA, nikt w premierowej odsłonie nigdy nie rzucił więcej.

28-latek zapisał się także na kartach historii Cleveland Cavaliers - zanotował najwięcej punktów i trafił najwięcej rzutów za trzy w pojedynczej kwarcie, reprezentując winno-złote barwy. Zabrakło mu trzech oczek do wyrównania rekordowego wyniku całej ligi ustalonego przez Klaya Thompsona. Strzelec Golden State Warriors 23 stycznia 2015 roku w trzeciej kwarcie spotkania zaaplikował Sacramento Kings aż 37 punktów.

Cleveland Cavaliers ostatecznie pokonali Portland Trail Blazers 137:125, a 44. triple-double w karierze uzbierał LeBron James. Czterokrotny MVP zapisał przy swoim nazwisku 31 punktów, 10 zbiórek oraz 13 asyst. Kawalerzyści trafili ponadto aż 20 rzutów zza łuku, ustalając także nowy rekord swojej organizacji. Gościom na nic zdało się 40 oczek Damiana Lillarda.

Cleveland Cavaliers zdołają obronić mistrzowski tytuł?