Euroliga: One girl show, Alina Iagupova rozstrzelała CCC Polkowice

Szósty mecz w Eurolidze i szósta porażka CCC Polkowice. Tym razem czwarta drużyna ubiegłego sezonu BLK przegrała we Francji z ESBVA-LM 55:75. Klęskę Pomarańczowe "zawdzięczają" fenomenalnej Alinie Iagupovej.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Maciej Kulczyński

Ukraińska skrzydłowa Alina Iagupova miała swój dzień i to ona obdarła ze złudzeń koszykarki CCC Polkowice, które na francuskiej ziemi liczyły na pierwszy triumf w Eurolidze.

Liderka ESBVA-LM wykorzystała 12 z 14 rzutów za dwa punkty, dołożyła do tego trzy trójki i cztery rzuty wolne, a to łącznie dało jej aż 37 punktów, czyli prawie połowę, jakie zdobył cały jej zespół.

Polkowiczanki tradycyjnie miały ogromne problemy w ofensywie, a spotkanie zakończyły z dorobkiem zaledwie 55 oczek. Pomarańczowe zagrały na 32-procentowej skuteczności i popełniły aż 21 strat.

Dwie koszykarki CCC zasłużyły jednak na ogromne słowa wyróżnienia. Marija Rezan i Raisa Musina zebrały łącznie aż 37 piłek (z czego aż 12 w ataku)! Same wygrały rywalizację na tablicach z całą ekipą rywalek.

Polkowiczanki po sześciu kolejkach mają na swoim koncie... sześć porażek i ciężko realnie mówić o włączeniu się do walki o pozostanie w europejskich pucharach po zakończeniu fazy grupowej w Eurolidze.

Meczu w Lille szkoda tym bardziej, że po pierwszej połowie to Pomarańczowe prowadziły 30:29. Drugą przegrały jednak aż 46:25.

ESBVA-LM - CCC Polkowice 75:55 (15:13, 14:17, 20:9, 26:16)

ESBVA-LM: Alina Iagupova 37, Marielle Amant 11, Valeriane Ayayi 10, Johanne Gomis 9, Mame Sy Diop 4, Aby Gaye 2, Olivia Epoupa 2, Kamila Stepanova 0.

CCC: Marija Rezan 14 (16 zb), Walerija Musina 11, Marta Urbaniak 11, Raisa Musina 10 (21 zb), Magdalena Leciejewska 5, Mariona Ortiz 4, Angelika Stankiewicz 0.