Fatalna postawa Energi Czarnych. "Zabrakło nam charakteru"

Energa Czarni Słupsk niestety dla siebie kontynuują serię nieudanych występów. W środowy wieczór ulegli oni w Hali Gryfia Polpharmie Starogard Gdański 66:75.

Michał Żurawski
Nieudanie zakończyli 2016 rok słupscy koszykarze. Pomimo tego, że początek meczu był w ich wykonaniu całkiem niezły, a do przerwy prowadzili 36:26 to ponieśli drugą z rzędu porażkę. Słupszczanie kończą ten rok na 11. miejscu w ligowej tabeli z bilansem 6-7. Ujemny dorobek słupskiemu zespołowi na tym etapie sezonu nie przydarzył się bardzo dawno. - Ciężko coś mówić po takim spotkaniu. Wielkie słowa uznania dla Polpharmy, która mimo tego, że przegrywała do przerwy dziesięcioma punktami, pokazała charakter, którego nam w tym meczu zdecydowanie zabrakło - powiedział zaraz po zakończeniu spotkania zawodnik gospodarzy, Mantas Cesnauskis.

- Mecz został przegrany przez nas w trzeciej kwarcie, kiedy wyszliśmy zupełnie nieskoncentrowani. Myśleliśmy chyba, że skoro mamy taką przewagę to Polpharma odda już nam ten mecz, a tak niestety się nie stało. Kiedy wrócili do gry i nakręcali się każdą kolejną akcją, to rywalizacja z nimi była już naprawdę trudna. Cały czas brakuje nam kontuzjowanego Grzegorza Surmacza i jest nam na pewno ciężko, kiedy w rotacji mamy zaledwie trzech Polaków. Trudno jest mi coś więcej powiedzieć po tym spotkaniu - dodała wyraźnie przygnębiona ikona słupskiej koszykówki.

Energa Czarni od początku sezonu mocno rozczarowują. Zespół, który miał walczyć ponownie o medale, zupełnie nie przypomina drużyny, która w minionych dwóch sezonach dwa razy z rzędu zdobywała krążki z brązowego kruszcu. Ciężko wskazać jeden wyraźny powód takiego stanu rzeczy, ale zdecydowanie można zauważyć, że coś w Czarnych Panterach nie funkcjonuje. W Słupsku powinni jak najszybciej zdiagnozować co, tak aby bieżący sezon nie był dla nich stracony.

Szansa na poprawę nastrojów w szeregach słupszczan nadarzy się 8 stycznia. Wtedy to Energa Czarni udadzą się do Szczecina na mecz z tamtejszym Kingiem.

Czy Enerdze Czarnym Słupsk potrzebne są zmiany?