Stelmet BC szlifuje rekord w CRS. Trefl chce pokrzyżować plany

Stelmet BC Zielona Góra może w niedzielę odnieść już 52. zwycięstwo z rzędu na własnym parkiecie. Rywalem mistrzów Polski będzie Trefl Sopot, który w tym sezonie wygrał 3 z 7 meczów na wyjeździe.

Karol Wasiek
Trefl Sopot jest kolejnym zespołem, który spróbuje "podjąć rękawicę" i przerwać znakomitą passę zielonogórzan na własnym parkiecie. "Twierdza Zielona Góra" po raz ostatni padła... 11 czerwca 2014 roku!

Wtedy PGE Turów Zgorzelec pokonał Stelmet BC 72:60 i zdobył mistrzostwo Polski. Od tamtego czasu gracze z Winnego Grodu wygrali na własnym parkiecie 51. meczów z rzędu!

Presja na zielonogórskiej ekipie rośnie z każdym meczem, ale jak na razie podopieczni Artura Gronka znakomicie sobie z tym radzą. Potrafili nawet odrobić 14-punktową stratę, która dzieliła ich od BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Znakomita gra w drugiej połowie zapewniła im zwycięstwo.

Sopocianie zdają sobie sprawę, że zagrają w "jaskini lwa", ale ten fakt bardziej ich motywuje niż usztywnia. - Pojechaliśmy sprawić niespodziankę - mówi Anthony Ireland, jeden z liderów Trefla.

W żółto-czarnym obozie jest kilku zawodników, którzy mogą praktycznie w pojedynkę wygrać spotkanie. Mowa tutaj o Nikoli Markoviciu (14,1 punktu i i 8,6 zbiórki), Irelandzie (17,6 i 2,8 asyst) czy Filipie Dylewiczu (9,6 punktu i 4,8 zb).

Trefl w tym meczu może jednak mieć problemy pod koszem. Tak było w pierwszym spotkaniu tych drużyn. Wtedy czterech podkoszowych zawodników Stelmetu rzuciło łącznie aż 50 z 84 punktów zespołu.

W niedzielę niepewny jest występ Vladimira Dragicevicia, którego zabrakło w Atenach. Czarnogórzec zmaga się z urazem stawu skokowego.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17:00.

Jakim wynikiem zakończy się spotkanie w Zielonej Górze?