Pierwsze medale rozdane, brąz dla CCC!

Koszykarki CCC Polkowice zakończyły sezon 2016/2017 z brązowymi medalami. Pomarańczowe w trzecim meczu serii pewnie ograły w Bydgoszczy tamtejsze Artego aż 77:56.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Tytus Żmijewski

Pomimo dużych zapowiedzi bydgoszczanki nie były w stanie przeciwstawić się rywalkom. Te od początku odjechały na bezpieczną odległość kontrolując wynik do końcowej syreny.

Ze spodziewanych emocji nic nie wyszło. Artego zaczęło co prawda od trójki Martyny Koc, ale były to jedynie miłe złego początki. Potem na parkiecie królowały już zawodniczki z Polkowic.

Pomarańczowe trafiły szybkie trzy rzuty zza linii 6,75 i objęły prowadzenie 15:5. W pierwszej kwarcie podopieczne Marosa Kovacika wykorzystały 11 z 15 rzutów z gry i prowadziły różnicą 13 oczek.

Przyjezdne wykorzystały pierwszych siedem rzutów zza łuku. Po tej siódmej trójce było 43:20 dla CCC i trudno było sobie wyobrazić, że Artego zdoła wrócić do meczu.

Po zmianie stron przewaga Pomarańczowych osiągnęła pułap 30 punktów i stało się jasne, że jest po meczu. Co prawda Artego ambitnie starało się zmniejszyć straty, ale 17 oczek - to było najwięcej, na co pozwoliły polkowiczanki, które ostatecznie wygrały 77:56.

CCC nie przeszkodził brak Jamierry Faulkner. Pod jej nieobecność do łask wróciła Mariona Ortiz - Hiszpanka zaliczyła 14 punktów i 6 asyst.

Wśród gospodyń totalnie zawiodły Bernice Mosby i DeNesha Stallworth. Szkoda, że Tomasz Herkt dopiero w drugiej połowie zdecydował się puścić do boju Charity Szczechowiak, która w 14 minut zaliczyła 11 oczek.

Artego zatem po czterech sezonach "na pudle" kończy sezon bez medalu. CCC natomiast wraca na nie po jednorocznej przerwie. W niedzielę swój ostatni mecz na koszykarskich parkietach rozegrała Walerija Musina.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 56:77 (14:27, 10:20, 14:12, 18:18)

Artego: Maurita Reid 15, Charity Szczechowiak 11, Martyna Koc 10, Karina Szybała 6, DeNesha Stallworth 4, Elżbieta Międzik 3, Bernice Mosby 3, Katarzyna Suknarowska 2, Klaudia Niedźwiedzka 2, Katarzyna Kocaj 0, Paulina Kuczyńska 0.

CCC: Mariona Ortiz 14, Weronika Gajda 14, Walerija Musina 11, Magdalena Leciejewska 10, Isabelle Harrison 8 (13 zb), Angelika Stankiewicz 7, Ewelina Gala 7, Raisa Musina 5, Marija Rezan 1, Marta Urbaniak 0, Magdalena Idziorek 0, Paula Światowska 0.

stan rywalizacji: 3:0 dla CCC Polkowice

Czy brązowe medale dla CCC są zaskoczeniem?