BLK: CCC po raz drugi, do brązu jeden krok

Koszykarki CCC Polkowice wykorzystały atut własnego parkietu po raz drugi, dzięki czemu do wywalczenia brązowych medali potrzebują już tylko jednego sukcesu. W czwartek podopieczne Marosa Kovacika wygrały 67:60.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Lech Muszyński

Cztery zawodniczki z dwucyfrową zdobyczą punktową nie wystarczyły Artego, żeby wyszarpać drugi mecz w Polkowicach i doprowadzić do remisu. Pomarańczowym z kolei nie przeszkadza fakt, że grać nie może Jamierra Faulkner.

Po stosunkowo wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej gospodynie zaczęły budować swoją przewagę. Lwia w tym zasługa duetu Weronika Gajda - Isabelle Harrison. To dzięki niemu w 18 minucie było 33:22 dla CCC.

Po zmianie stron i trójce Waleriji Musiny gospodynie powiększyły przewagę do 14 oczek. Bydgoszczanki spięły się jednak. Zza łuku trafiły Katarzyna Suknarowska i Martyna Koc, a na tablicy wyników było już tylko 46:41 na korzyść gospodyń.

CCC opanowało jednak sytuację i na starcie czwartej kwarty ponownie miało 11 oczek więcej od Artego. Przyjezdne raz jeszcze szarpnęły. Kolejne punkty zdobyła Koc i na nieco ponad dwie minuty przed końcem było 60:55 dla ekipy z Polkowic.

Mogło być jeszcze lepiej, gdyby w kolejnej akcji zza łuku trafiła Elżbieta Międzik. Tak się jednak nie stało, a CCC rzutami wolnymi przypieczętowało sukces.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę w Bydgoszczy.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 67:60 (17:16, 20:12, 17:18, 13:14)