Artur Gronek: To może być długi finał

Ekipa Stelmetu BC wygrała pierwsze spotkanie finałowe przeciwko Polskiemu Cukrowi Toruń 88:69. - Wynik nie oddaje tego jak zacięty był to pojedynek - przyznał trener zwycięzców Artur Gronek.

Ewelina Bielawska
Gratuluję całej drużynie i sztabowi. Bardzo cieszę się z faktu, iż całą serię rozpoczęliśmy u siebie w domu wygrywając już pierwszy z meczów. Musimy twardo stąpać po ziemi, bo ten finał może być jeszcze długi. Wracamy zatem do treningów, analizujemy i przygotowujemy się do kolejnego spotkania w sobotę  - powiedział po zakończonym pojedynku trener zielonogórskiego Stelmetu BC, Artur Gronek.

Szkoleniowiec podkreślał, iż miniony mecz nie należał do najprostszych. - Wynik absolutnie nie oddaje tego jaki był to pojedynek. Oprócz ostatnich pięciu minut była prawdziwa walka, w której oba zespoły grały bardzo dobrze - stwierdził.

Trener zielonogórzan opowiedział również co podobało mu się w grze jego drużyny. - Jestem zadowolony szczególnie z tego, że poprawiliśmy egzekucję w obronie w drugiej połowie. W pierwszej zaś straciliśmy zbyt wiele punktów spod kosza i zbyt wiele zabrano nam piłek. Mieliśmy problem z wysokim Czeikh Mbodj czy też Weaverem, który zagrał dobrze w końcówce pierwszej połowy. Cieszę się, że wyeliminowaliśmy te dwa elementy, robiąc dwadzieścia sześć asyst. Każdy mecz w tej serii może być inny, stąd sporo jeszcze przed nami pracy - zakończył.

Czy Stelmet BC wygra również drugie spotkanie finałowe na własnej hali?