Dobra połowa nie wystarczyła, Polki z kolejną porażką

Biało-Czerwone nadal bez wygranej. Przebywająca w Chinach reprezentacja Polski koszykarek przegrała pierwszy kontrolny mecz z gospodyniami. Nie pomogło 17 oczek Angeliki Stankiewicz.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Maciej Kulczyński

Przebywające od kilku dni w Chinach Biało-Czerwone zmierzyły się w pierwszym z czterech sparingów z gospodyniami. Polki miały niezłą zaliczkę po pierwszej połowie, ale ostatecznie przegrały aż 46:66.

Otwierające dwadzieścia minut było bardzo obiecujące. Podopieczne Teodora Mołłowa grały bardzo skutecznie w ofensywie. 37 zdobytych punktów pozwoliło schodzić do szatni z ośmiopunktową zaliczką.

Po zmianie stron było już znacznie gorzej. W trzeciej ćwiartce Biało-Czerwone zdobyły zaledwie 3 oczka i przegrywały 40:48.

Decydująca część była kontynuacją dobrej gry Chinek. Te ponownie nie pozwoliły na zbyt wiele naszym reprezentantkom w ataku. Całe spotkanie zakończyło się ostatecznie 20-punktową porażką Biało-Czerwonych.

Po naszej stronie najskuteczniejszą zawodniczką była rzucająca CCC Polkowice Angelika Stankiewicz, na koncie której pojawiło się 17 oczek. 10 dołożyła Aleksandra Pawlak, która podczas meczu wygrała konkurs rzutów za trzy punkty.

Kolejny mecz zostanie rozegrany już w sobotę w miejscowości Yinjiang. Następnie w poniedziałek w Jishou i we wtorek w Huatanie.

Wyjazd do Chin to to jeden z etapów przygotowań do letniej Uniwersjady.

Chiny - Polska 66:46 (15:21, 14:16, 19:3, 18:6)

Punkty dla Polski: Angelika Stankiewicz 17, Aleksandra Pawlak 10, Aneta Kotnis 6, Karolina Poboży 6, Agnieszka Skobel 5, Katarzyna Trzeciak 2, Sylwia Bujniak 0, Monika Naczk 0, Kamila Podgórna 0, Magdalena Szajtauer 0, Dominika Miłoszewska 0

Czy Polki przynajmniej raz ograją Chinki?