3:0 dla Chinek, tym razem Polki były blisko

Na razie nie ma powodów do radości. Reprezentacja Polski w trzecim meczu podczas pobytu w Chinach poniosła trzecią porażkę. Tym razem Azjatki triumfowały minimalnie, bo 65:64.

Krzysztof Kaczmarczyk
Angelika Stankiewicz WP SportoweFakty / Dariusz Tukalski / Na zdjęciu: Angelika Stankiewicz

Po dwóch wysoko przegranych meczach (oba różnicą 20 punktów), tym razem Biało-Czerwone były bardzo blisko przełamania w starciach z Chinkami.

Ekipa Teodora Mołłowa dobrze weszła w mecz. Po remisowej pierwszej kwarcie, w drugiej wypracowała sobie nieznaczną przewagę. Niestety problemem są drugie połowie.

Tym razem jednak po zmianie stron Polki trzymały się dzielnie. Do samego końca były w grze o triumf, jednak ostatecznie to gospodynie okazały się lepsze różnicą zaledwie jednego oczka.

Po raz drugi podczas pobytu w Azji najskuteczniejszą zawodniczką w naszej reprezentacji była Angelika Stankiewicz, autorka 19 oczek. Z dwucyfrowej zdobyczy mogła cieszyć się również Aleksandra Pawlak.

We wtorek w miejscowości Huatan reprezentacja Polski kobiet rozegra swój ostatni mecz z kadrą Chin.

Przypomnijmy, ze reprezentacja przygotowuje się do letniej Uniwersjady i meczów eliminacji do żeńskiego EuroBasketu, który w 2019 roku odbędzie się w Serbii i Łotwie.

Reprezentacja Chin - Reprezentacja Polski 65:64 (14:14, 17:20, 18:14, 16:16)

Punkty dla Polski: Angelika Stankiewicz 19, Aleksandra Pawlak 10, Agnieszka Skobel 9, Karolina Poboży 8, Katarzyna Trzeciak 8, Kamila Podgórna 5, Aneta Kotnis 3, Magdalena Szajtauer 2, Sylwia Bujniak 0, Mnika Naczk 0, Dominika Miłoszewska 0.

Czy w ostatnim meczu kontrolnym Polki zdołają ograć Chinki?