Polki z drugą lekcją od Chinek

Polskie koszykarki po raz drugi wysoko przegrały z Chinkami. W drugim kontrolnym meczu w Azji podopieczne Todora Mołłowa uległy 57:77.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Maciej Kulczyński

Przygotowujące się do Uniwersjady reprezentantki Polski na razie zbierają solidne lekcje od Azjatek. Przed dwoma dniami przegrały 46:66. Tym razem Chinki okazały się lepsze 77:57.

Biało-Czerwone ponownie rozpoczęły nieźle, bo pierwszą kwartę zdołały wygrać. W pierwszym meczu Chinki rozpoczęły pogoń dopiero po przerwie, tym razem ruszyły do ataku już w drugiej kwarcie.

W niej zdobyły aż 26 punktów - o dziesięć więcej od Polek i spokojnie uciekły podopiecznym Teodora Mołłowa. Po zmianie stron nasze koszykarki nie były już w stanie złapać kontaktu z gospodyniami, przegrywając ostatecznie różnicą 20 oczek.

Tym razem najskuteczniejszą zawodniczką naszej reprezentacji była Karolina Poboży, autorka 14 punktów. Z "dwucyfrówek" cieszyć mogły się również Katarzyna Trzeciak, Agnieszka Skobel i Aleksandra Pawlak.

Kolejne spotkania reprezentacja Polski rozegra w poniedziałek i wtorek w miejscowościach Jishou i Huatan.

Chiny - Polska 77:57 (14:15, 26:16, 19:15, 18:11)

Punkty dla Polski: Karolina Poboży 14, Katarzyna Trzeciak 11, Aleksandra Pawlak 11, Agnieszka Skobel 10, Angelika Stankiewicz 4, Magdalena Szajtauer 4, Monika Naczk 3.

Czy Polki mogą odnieść sukces na Uniwersjadzie?