Uniwersjada: Polki przegrywają mecz otwarcia

Przygodę z turniejem w Tajpej polskie koszykarki rozpoczęły od porażki. Podopieczne Teodora Mołłowa w pierwszym swoim meczu na Uniwersjadzie przegrały 52:57 ważny mecz z Czeszkami.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polki z kolejną porażką w Tajpej Materiały prasowe / KoszKadra / Polki z kolejną porażką w Tajpej

Letnią Uniwersjadę Polki rozpoczęły od pięciopunktowej porażki z Czeszkami. Przegrana ta może mieć kluczowe znaczenie w walce o awans do kolejnego etapu turnieju.

Biało-Czerwone nieźle weszły w mecz. Podopieczne Teodora Mołłowa utrzymywały minimalne prowadzenie niemal do połowy drugiej kwarty. Na przerwę to jednak nasze południowe sąsiadki schodziły przy korzystnym dla siebie stanie 34:30.

Po zmianie stron trwała pogoń za odmianą losów meczu. W czwartej kwarcie zdołały nawet objąć prowadzenie, ale końcówka należała do Czeszek, które ostatecznie wygrały 57:52.

Dla reprezentacja Polski najwięcej punktów uzbierała Monika Naczk. Nowa koszykarka Ostrovii Ostrów Wielkopolski zaliczyła 16 oczek, ale wykorzystała tylko 6 z 18 rzutów z gry (w tym 2 z 10 prób zza łuku). Nie zmienia to jednak faktu, że była najlepsza w naszych szeregach. W statystykach zapisano jej również 6 asyst, 5 zbiórek i 3 przechwyty.

12 punktów dołożyła Karolina Poboży, a 13 zbiórek (z czego 6 w ataku) zaliczyła Magdalena Szajtauer.

Kolejnymi rywalkami Polek - we wtorek - będą Amerykanki. Na zakończenie fazy grupowej czeka starcie z reprezentantkami Ugandy. Żeby awansować Biało-Czerwone muszą zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie.

Polska - Czechy 52:57 (15:13, 15:21, 12:10, 10:13)

Punkty dla Polski: Monika Naczk 16, Karolina Poboży 12, Amalia Rembiszewska 6, Kamila Podgórna 6, Magdalena Szajtauer 5 (13 zb), Zuzanna Sklepowicz 3, Sylwia Bujniak 2, Daria Marciniak 2, Jowita Ossowska 0, Agata Stępień 0.