Turcja: Kulig punktował na inaugurację, ale Banvit dostał lekcję od potentata

Damian Kulig rozpoczął sezon w lidze tureckiej. Polak zdobył siedem punktów dla Banvitu, który jednak nie sprostał mistrzowi kraju, Fenerbahce Stambuł - 63:80.
Jacek Konsek
Newspix / ABACA / Na zdjęciu: Damian Kulig w barwach Banvitu

Mistrz Turcji i najlepsza drużyna Euroligi pokazała swoją klasę. Fenerbahce było o klasę lepsze od Banvitu na inaugurację sezonu 2017/2018. Ekipa ze Stambułu w trzeciej kwarcie zanotowała serię 18:3 i prowadziła nawet 60:37. Ostatecznie jednak zespół trenera Obradovicia triumfował 80:63, a najlepszym graczem okazał się Jason Thompson, autor 16 punktów.

Kulig przebywał na parkiecie 17 minut, w czasie których wywalczył siedem punktów i miał trzy zbiórki. Najlepsza w jego wykonaniu była druga kwarta, kiedy to walczył na atakowanej tablicy, był agresywny w ataku i punktował także z linii rzutów wolnych.

Dla polskiego podkoszowego to trzeci sezon na tureckich parkietach. Rozpoczynał w Trabzonsporze, gdzie w rozgrywkach 2015/2016 notował średnio 11,3 punktu i 4,5 zbiórki. Po przenosinach do Bandirmy zdobywał przeciętnie 8,4 punktu i 4,7 zbiórki w poprzednich rozgrywkach.

Jake Odum z 24 punktami okazał się najlepszym strzelcem Banvitu.

Fenerbahce Stambuł - Banvit BC 80:63 (18:12, 24:22, 22:7, 16:22)