Polpharma - Stelmet. Są kolejne kary. Trzech zawodników zapłaci

Jakub Kosowski, sędzia dyscyplinarny PLK, nałożył kolejne kary na zawodników za zachowanie podczas meczu Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (82:77). Swoją kieszeń będzie musiało opróżnić trzech koszykarzy.

Karol Wasiek
Andrija Bojić i Adam Hrycaniuk PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Andrija Bojić i Adam Hrycaniuk
Sporo działo się w spotkaniu Polpharmy Starogard Gdański ze Stelmetem BC Zielona Góra (82:77). Sędziowie mieli pełne ręce roboty od samego początku. W pierwszej kwarcie trzy faule złapał Vladimir Dragicević, z kolei Adam Hrycaniuk (Polak stracił zęba w tym meczu) jeszcze przed przerwą został wyrzucony z boiska. Obaj podkoszowi Stelmetu BC starli się z Milanem Milovanoviciem. Po końcowym gwizdku Serba uderzył z kolei James Florence.

Jakub Kosowski, sędzia dyscyplinarny PLK, w pierwszej kolejności zajął się sprawą Hrycaniuka. Zawiesił go na jeden mecz, ale później Komisja Odwoławcza PZKosz zmieniła decyzję po złożeniu odwołania przez klub (tylko kara finansowa).

Na posiedzeniu w dniu 20 października sędzia dyscyplinarny PLK nałożył kolejne kary na zawodników. Milovanović musi zapłacić 2 tysiące złotych, z kolei Dragicević i Florence po 1500. Zawodnikom Stelmetu BC przysługuje możliwość odwołania do Komisji Odwoławczej PZKosz. W przypadku Milana Milovanovicia został uwzględniony wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Czy uchylenie dyskwalifikacji dla Adama Hrycaniuka jest dobrą decyzją?