Znakomite statystyki Króla. Oni byli najlepsi w 11. kolejce I ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Hubert Pabian
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Hubert Pabian

To była bardzo ciekawa kolejka I ligi. Fenomenalny mecz zagrał miedzy innymi Rafał Król, którego wskaźnik efektowności wyniósł aż 39. Kto jeszcze trafił do naszego rankingu?

Tomasz Prostak (Pogoń Prudnik) - 29 min, 25 pkt, 8 zb

To był popis gry Tomasza Prostaka. W starciu z beniaminkiem I ligi z Warszawy wykorzystał swoje wszystkie największe atuty. Łącznie zdobył 25 punktów oraz zebrał osiem piłek. Był również niemal bezbłędny na linii rzutów osobistych (13/14). Rywale ze stolicy mieli ogromne problemy, aby zatrzymać go bez przewinienia.

Marcin Malczyk (R8 Basket Kraków) - 40 min, 15 pkt, 15 zb, 2 as, 2 przech

Jego gra nie jest efektowna, ale jest do bólu efektywna. Marcin Malczyk wraz z Michaelem Hicksem dali sygnał do ataku i odrobili w Pruszkowie 16-punktową stratę  do Znicza. Niski skrzydłowy zagrał najlepszy pojedynek w tym sezonie, zapisując na swoim koncie 15 punktów, 15 zbiórek oraz dwie asysty.

Filip Struski (Biofarm Basket Poznań) - 35 min, 22 pkt, 9 zb, 2 przech

To był Filip Struski, którego doskonale pamiętamy z poprzedniego sezonu. Po raz kolejny udowodnił, iż nie boi się wziąć odpowiedzialności na swoje barki. W starciu z Polfarmeksem Kutno (72:64) zagrał świetnie w czwartej kwarcie, kiedy decydowały się losu meczu. Ostatecznie zabrakło mu tylko jednej zbiórki, aby zanotować double-double. Zwycięstwo drużyny z Poznania było jednak bezcenne.

Hubert Pabian (Spójnia Stargard) - 33 min, 24 pkt (8/8 z gry), 4 zb

Silny skrzydłowy nie zwalnia tempa. Dla Huberta Pabiana jest to już piąte wyróżnienie w tym sezonie. Spójnia Stargard jest niepokonana (bilans 10:0), a 28-latek gra znakomicie. W Tarnobrzegu Pabian był bezbłędny. Zdobył 24 punkty (8/8 z gry) oraz zebrał cztery piłki. Ekipa z Pomorza Zachodniego pokonała Siarkę 86:80.

Rafał Król (SKK Siedlce) - 31 min, 26 pkt (7/8 za dwa), 12 zb, 3 as

Biorąc pod uwagę statystyki, był to najlepszy występ na I-ligowych parkietach w tym sezonie. Rafał Król zagrał wyśmienicie, będąc szczególnie w drugiej połowie motorem napędowym SKK Siedlce. Ekipa z Mazowsza odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a podkoszowy SKK zanotował 26 punktów, 12 zbiórek, 3 asysty. Wskaźnik efektywności wyniósł aż 39.