Moment Kikowskiego wyjaśnił mecz, King wygrał w Lublinie

Kluczowe akcje należały w tym meczu do Pawła Kikowskiego. Rzucający Kinga Szczecin w czwartej kwarcie załatwił sprawę, a jego zespół pokonał ostatecznie TBV Start Lublin 81:77.

Krzysztof Kaczmarczyk
Paweł Kikowski Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: Paweł Kikowski
Paweł Kikowski 13 ze swoich 23 punktów zdobył w decydującej czwartej kwarcie. To po jego akcjach King miał nawet 12 "oczek" przewagi, którą w końcówce zdołał ostatecznie obronić.

Jeszcze na sześć minut przed końcem TBV Start przegrywał tylko 55:58. Kolejne chwile należały jednak do popularnego "Kiko", a w tzw. międzyczasie dwie trójki trafił też Martynas Paliukenas.

Na minutę przed końcem King prowadził 76:66 i wydawało się, że emocji już nie będzie. Gospodarze zebrali się jednak w sobie. Po akcji Wojciecha Czerlonki ich straty zmalały do dwóch oczek, ale na więcej zabrakło już czasu.

Kikowskiemu najbardziej pomagał Tauras Jogela, który kolejny już raz pokazał się z bardzo dobrej strony - w jego statystykach pojawiło się 17 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty. Debiut w ekipie ze Szczecina zaliczył z kolei Carlos Medlock. W 24 minuty spędzone na parkiecie zaliczył 9 punktów i 2 asysty.

Lublinianie dobrze rozpoczęli - największa w tym zasługa Chavaughna Lewisa, który w samej pierwszej kwarcie zaliczył 9 punktów, a TBV Start prowadził 23:14. Potem było już jednak tylko gorzej.

Lewis ostatecznie uzbierał 23 oczka i był to najlepszy wynik wśród gospodarzy (miał też 6 przechwytów). 16 punktów i 10 asyst dołożył James Washington. Ci dwaj koszykarze statystycznie zrobili zatem swoje.

Dla ekipy Davida Dedka była to już szósta porażka w dziewiątym meczu i wydaje się, że z walki o play-off znowu nic nie wyjdzie.

TBV Start Lublin - King Szczecin 77:81 (23:14, 11:16, 9:18, 34:33)

TBV Start: Chavaughn Lewis 23, James Washington 16, Marcin Dutkiewicz 11, Michael Gospodarek 9, Darryl Reynolds 8, Uros Mirković 7, Wojciech Czerlonko 4, Roman Szymański 0, Bartosz Ciechociński 0, Jakub Zalewski 0.

King: Paweł Kikowski 23, Tauras Jogela 17, Mateusz Bartosz 10, Carlos Medlock 9, Łukasz Diduszko 6, Martynas Paliukenas 6, Andriej Diesiatnikow 5, Sebastian Kowalczyk 4, Darrell Harris 1.