NCAA: dziesiąta wygrana Macieja Bendera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Maciej Bender
Getty Images / / Na zdjęciu: Maciej Bender

W sobotę w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy dwóch Polaków, ale tylko zespół jednego odniósł zwycięstwo.

[tag=61604]

West Virginia Mountaineers[/tag] pokonała u siebie bardzo wysoko Wheeling Jesuit 98:50. Maciej Bender grając z ławki w tym spotkaniu spędził na parkiecie 12 minut i w tym czasie zanotował 3 punkty (1/2 za 2, 1/2 za 1) oraz 2 zbiórki. Dla zespołu naszego skrzydłowego była to dziesiąta wygrana w jedenastym meczu w bieżącym sezonie NCAA.

Niestety swój pojedynek przegrała uczelnia Cal Poly Mustangs ulegając Princeton Tigers 60:80. Jakub Nizioł grał 11 minut i zapisał na swoim koncie 2 "oczka" (0/2 za 3, 1/3 za 2). Ponadto dodał do swojego dorobku jedną asystę. Nasz rzucający znajduję się obecnie w słabszej dyspozycji bowiem grudzień rozpoczął od 14 punktów przeciwko Pepperdine. Następnie zaaplikował uczelni Fresno 11 "oczek". Niestety w dwóch ostatnich grach zdobywa po dwa punkty (BCU, Princeton).

Czy Jakub Nizioł wróci do dobrej dyspozycji w styczniu?