NCAA: 7 punktów Jakuba Nizioła

W sobotę w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy dwóch Polaków, ale tylko jeden odniósł zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Jakub Nizioł Materiały prasowe / Matt Aguirre / Na zdjęciu: Jakub Nizioł
Cal Poly Mustangs udanie zamknęło rok 2017 pokonując wysoko przed własną widownią Notre Dame de Namur 73:40.

Jakub Nizioł na parkiecie przebywał 17 minut i trafił raz na cztery próby za 3, 0/2 za 2 oraz 4 rzuty wolne z pięciu wykonywanych. Łącznie to dało naszemu rzucającemu 7 punktów. Do tego dołożył on 2 asysty. Jego zespół na czternaście gier zwyciężył po raz piąty w bieżących rozgrywkach NCAA.

Niestety porażką swoje spotkanie zakończyło Chicago State ulegając na wyjeździe Western Michigan Broncos 71:92. Patryk Szpir rozpoczął to starcie w pierwszej piątce i w sumie grał 21 minut. W tym czasie nasz debiutant oddał jeden niecelny rzut z półdystansu, zebrał 6 piłek i popełnił 2 straty. Co gorsze bilans jego drużyny wynosi 2-15, a na wyjazdach 0-12.

31 grudnia swoje spotkanie dokładnie o północy naszego czasu rozpocznie Ole Miss Rebels z Dominikiem Olejniczakiem.

Czy Jakub Nizioł zagra kiedyś w polskiej ekstraklasie?